اخبار بورس| بورس امروز| شاخص کل بورس

اخبار بورس: نمادهای تاثیرگذار در بورس امروز

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی ۵۷۱ واحد همراه شد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

شاخص بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند ریزشی و نوسانی قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی ۵۷۱ واحد نسبت به روز قبل به رقم یک میلیون و ۵۳۹ هزار و ۵۲۷ واحد رسید اما شاخص کل با معیار هموزن با افزایش ۲۰۷۶ واحد به رقم ۴۲۸ هزار و ۸۶۸ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۶ میلیون و ۱۲۲ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از ۸ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۵۴۲ هزار فقره معامله و به ارزش ۴ هزار و ۷۸۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۰.۴ درصد کاهش یافتند، اما این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۴۹ درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور ۰.۱۱ درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس ۰.۱۶درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس ۰.۱۲ درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای پالایش نفت تبریز، صنعتی گل‌گهر و دامپروری پارس بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نمادهای ملی‌مس، چادرملو، پتروشیمی پردیس و فولاد مبارکه بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با ۵ واحد عقب‌نشینی نسبت به روز قبل به رقم ۲۱ هزار و ۸۹ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۱۵۶ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس هم ۳۶۲ هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز بیش از ۳.۵ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۳۱۷ هزار فقره معامله و به ارزش ۲ هزار و ۴۱۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای صنعتی مینو و بیمه پاسارگاد بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند و نمادهای سنگ‌آهن گهرزمین، فولاد هرمزگان، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان و پلیمر آریاساسول بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

سرمایه‌گذاری در بورس همراه با ریسک و نوسان است و با توجه به اینکه فصل بهار هنگام برگزاری مجامع شرکت‌های بورسی است عمده شرکت‌های بورسی و فرابورسی برای عملکرد سال گذشته خود سود شناسایی کرده‌اند و کسانی که اقدام به سهامداری کنند سودهای مناسب دریافت خواهند کرد، اما برای سرمایه‌گذاری جدید حتما باید با مطالعه و مشورت اقدام کنند.

ارسال نظر