پیش بینی بورس| اخبار بورس| پیش بینی بورس امروز |پیش بینی بورس: سیگنال دلار به بورس

پیش بینی بورس: سیگنال دلار به بورس

با رشد قیمت دلار و صعود آن به کانال 30 هزار تومانی نمادهای دلاری بازار سهام رشد قیمت داشتند.

پیش بینی بورس: سیگنال دلار به بورس
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 روز گذشته با اینکه سمت عرضه بازار تقویت شد اما شاخص‌ها رشد نیم ساعت ابتدایی را حفظ کردند. شاخص نزدیک به 14 هزار واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون 578 هزار واحد رسید. شاخص هم وزن نیز بیش از 6 هزار واحد صعود کرد. دیروز تعداد نمادهای مثبت بازار کاهش یافت و از 539 نماد در روزچهارشنبه، به 424 نماد در روز شنبه رسید.

روز گذشته ارزش معاملات خرد سهام به 7 هزار و 858 میلیارد تومان رسید که بالاترین رقم در اردیبهشت ماه است. رونق معاملات با ورود سرمایه حقیقی همراه بود و ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار 135 میلیارد تومان بود. تداوم رشد مالکیت حقیقی‌ها در بازار سیگنال مثبت مهمی است و می‌توان آن را نشانه انتظارات مثبت معامله‌گران دانست.

از سوی دیگر در پایان معاملات دیروز ارزش صفوف خرید 681 میلیارد تومان بیشتر از ارزش صفوف فروش بود. آسیاتک، سیمرغ و زفکا بیشترین صف‌های خرید را داشتند و نمادهای خساپا، خگستر، انرژی1، وساپا و ورنا بیشترین صف‌ها فروش را به خود اختصاص دادند. نمادهای خودرویی علاوه بر بیشترین صف‌های فروش، بیشترین تأثیر منفی را نیز بر شاخص کل گذاشتند. خودرو، خساپا، خبهمن، فملی، خگستر، وپارس، خپارس و وساپا مانع رشد بیشتر شاخص بودند. 

همانطور که پیش بینی می‌شد با رشد قیمت دلار و صعود آن به کانال 30 هزار تومانی نمادهای دلاری بازار سهام رشد قیمت داشتند. نمادهای پالایشی، معدنی و محصولات شیمیایی از سبزپوش‌های بازار بودند که شاخص کل را نیز بالا کشیدند. 

در مجموع می‌توان گفت فاکتورهای عملکردی بازار مثبت هستند و میل به صعود در بازار قوی‌تر است. 

ارسال نظر

 

آخرین مطالب