کلاهبرداری|فوری: کلاهبرداری میلیاردی نوجوان 15 ساله| ترفند عجیب

فوری: کلاهبرداری میلیاردی نوجوان 15 ساله| ترفند عجیب

رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: نوجوانی که به‌صورت حرفه‌ای اقدام به طراحی سایت و لینک جعلی سامانه ثنا و ابلاغ قضایی می‌کرد، شناسایی و در یکی از شهرستان‌های استان دستگیر شده است.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 کلاهبرداری در کشور آمار بالایی دارد. کلاهبرداری نشان از ضعف نظارتی دارد. کلاهبرداری می تواند باعث افزایش فشار اقتصادی برخی از افراد شود. کلاهبرداری تبعات منفی زیادی را به دنبال دارد. جزئیات جدید کلاهبرداری میلیاردی را از دست ندهید.

کلاهبرداری

جزئیات جدید کلاهبرداری میلیاردی

 

مهدی قاسمی صبح روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با پیگیری تخصصی کارآگاهان سایبری در پلیس فتا مرکز استان، نوجوانی که به‌صورت حرفه‌ای اقدام به طراحی سایت و لینک جعلی سامانه ثنا و ابلاغ قضایی می‌کردد، شناسایی و در یکی از شهرستان‌های استان دستگیر شده است.

وی اضافه کرد: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا و ادعای آنان مبنی بر وصول پیامک با سرشماره شخصی در قالب ابلاغ قضایی و سامانه ثنا که از حساب تعدادی از این افراد پس از ورود به لینک جانمایی شده در پیامک، مبالغی برداشت و به‌سرقت رفته بود، موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر تصریح کرد: با اقدامات شبانه‌روزی افسران پی‌جوی جرایم سایبری پلیس فتا استان و ردیابی سرنخ‌های دیجیتال مجرمانه، در نهایت هویت متهم کلاهبردار شناسایی و با هماهنگی قضایی، در یکی از شهرستان‌های استان دستگیر و به‌همراه تجهیزات هوشمندی که با آن‌ها مرتکب جرم می‌گردید به پلیس فتا دلالت گردید.

اعتراف متهم

این مقام انتظامی اظهار کرد: این نوجوان ۱۵ ساله که در ابتدا منکر هرگونه ارتکاب جرم گردیده بود با مشاهده مستندات و مدارک گردآوری شده پلیس، بناچار لب به اعتراف گشوده و اعلام داشت که پس از طراحی سایت فیشینگ و لینک جعلی سامانه ثنا و تحت عنوان ابلاغیه الکترونیکی قضایی با همکاری یکنفر دیگر که از طریق تلگرام با وی آشنا شده است و بصورت گسترده در سطح کشور بصورت پیامکی منتشر نموده که پس از وارد شدن کاربران به لینک جعلی جانمایی شده در پیامک و هدایت آنان به صفحه پرداخت اینترنتی بانکی جعلی، حساب آنان را فیشینگ و موجودی آن را برداشت می‌کرده‌ایم و در حدود ۸۵۰ میلیون ریال تا آلان از این طریق بعنوان حق شراکت به من پرداخت شده و مابقی وجوه کلاهبرداری شده در اختیار دوستم می‌باشد.

قاسمی با اشاره به اینکه متهم دستگیرشده فاقد هرگونه سابقه کیفری بوده و تلاش جهت دستگیری همدست وی که خارج از استان سکونت دارد در اولویت اقدامات پلیس فتا قرار دارد، به شهروندان گرانقدر توصیه نمود که در صورت دریافت پیامک از منابع نامعتبر و ناشناس خصوصاً دارای لینک، به آن‌ها هیچ توجهی نکرده و از ورود به اینگونه لینک‌ها خودداری نموده و توجه داشته باشند که هیچ یک از سازمان‌های دولتی و رسمی نظیر قوه قضاییه برای ارسال پیامک به شهروندان از شماره‌های شخصی استفاده نمی‌کنند.

ارسال نظر