قیمت بنزین|فوری: شوک قیمتی به بنزین | افزایش قیمت بنزین جدی شد

فوری: شوک قیمتی به بنزین | افزایش قیمت بنزین جدی شد

توضیحات عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره افزایش قیمت بنزین در ماه جاری

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت بنزین به زودی اعلام می شود. قیمت بنزین در نوسان است. قیمت بنزین در نرخ کرایه موثر است. قیمت بنزین بعد از سهمیه بندی گران شد. جزئیات جدید قیمت بنزین را بخوانید.

قیمت بنزین

جزئیات جدید قیمت بنزین

حسین‌زاده با بیان اینکه با افزایش پلکانی 10 درصد در سال موافقم، گفت: قطعا اگر از ابتدای سال روی بنزین 3 هزار تومانی افزایش اعمال شود و به 3300 تومان برسد نه کسی دچار آسیب می‌شود و نه اعتراضی صورت می‌گیرد، ضمن اینکه طی چند سال قیمت به فوب خلیج‌‍فارس رسیده و نرخ‌ها واقعی می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین به هیچ‌وجه صحت ندارد، گفت: در حال حاضر هیچ برنامه افزایش قیمت و هیچ سناریویی برای طرح این مسائل به کمیسیون انرژی مجلس ارجاع نشده است.

حسین حسین‌زاده درباره تداوم مباحث در زمینه افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: افزایش قیمت بنزین به هیچ‌وجه صحت ندارد اگر قرار باشد افزایش نرخ اعمال شود قطعا دولت با مجلس و کمیسیون انرژی هم‌فکری خواهد کرد.

وی افزود: تاکنون هیچ بحثی در خصوص افزایش قیمت بنزین نشده ضمن اینکه در مذاکراتی که با وزارت نفت هم داشتیم در خصوص افزایش قیمت هیچ بحثی نشده است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: اگر قرار باشد افزایش قیمت اعمال شود قطعا دولت؛ مجلس را در جریان کار قرار خواهد داد و تا آن زمان ما نیز اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر هیچ برنامه افزایش قیمت و هیچ سناریویی برای طرح این مسائل به کمیسیون انرژی مجلس ارجاع نشده است.

حسین‌زاده در ادامه با بیان اینکه با افزایش پلکانی 10 درصد در سال موافقم، گفت: قطعا اگر از ابتدای سال روی بنزین 3 هزار تومانی افزایش اعمال شود و به 3300 تومان برسد نه کسی دچار آسیب می‌شود و نه اعتراضی صورت می‌گیرد، ضمن اینکه طی چند سال قیمت به فوب خلیج‌‍فارس رسیده و نرخ‌ها واقعی می‌شود.

وی یادآور شد: در هر حال اگر قرار باشد قیمت افزایش پیدا کند دستگاه متولی باید تصمیم‌گیری کند، در حال حاضر افزایش قیمت نه صلاح است و نه جامعه و مردم آمادگی دارند، هرگونه افزایش قیمتی به معیشت مردم لطمه می‌زند.

دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد

مشاور سخنگوی دولت، خبر منتشرشده درباره افزایش قیمت بنزین را تکذیب کرد.

محمود قائدی ‌در حساب کاربری خود در توییتر نوشت:

قیمت بنزین

«خبر منتشر شده در خصوص تغییر در سهمیه‌بندی بنزین و قیمت آن از اساس کذب است. دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت ‎بنزین ندارد.»

سی‌ان‌ان: قیمت بنزین در آمریکا به ۵ دلار در هر گالن رسید

ایرنا- افزایش قیمت بنزین در آمریکا همچنان ادامه دارد و شبکه خبری سی ان ان حامی دولت دموکرات جو بایدن در گزارشی اعلام کرد که قیمت بنزین در ۱۰ ایالت این کشور به ۵ دلار و بالاتر در هر گالن ( ۳.۸ لیتر) رسیده است.

شبکه خبری سی ان ان آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در گزارشی اعلام کرد بر اساس گزارش  انجمن خودروی آمریکا، میانگین ملی  قیمت بنزین در این کشور در روز دوشنبه به ۴.۸۷ دلار در هر گالن(۳.۸ لیتر) رسید. این رقم ۲۵ سنت گرانتر از هفته گذشته و ۵۹ سنت گرانتر از ماه گذشته است.

سی ان ان گزارش داد در حال حاضر میانگین قیمت بنزین در ۱۰ ایالت آمریکا ۵ دلار در هر گالن(۳.۸ لیتر) یا بالاتر است. میشیگان و ایندیانا آخرین ایالت هایی هستند که قیمت بنزین در آنها به ۵ دلار در هر گالن می رسد. قیمت بنزین در واشنگتن دی سی نیز بالای ۵ دلار است.

بر اساس گزارش سی ان ان، نیوجرسی، پنسیلوانیا و ماساچوست فقط چند سنت با این قیمت فاصله دارند. جورجیا تنها ایالت آمریکا با میانگین کمتر از ۴.۳۰ دلار در هر گالن بنزین است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان پیش بینی می کند که روند صعودی قیمت بنزین در آمریکا ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت بنزین به دلیل چندین عامل، از جمله تقاضای شدید برای انرژی به شکل بی سابقه ای در آمریکا افزایش یافته است. از سوی دیگر، عرضه انرژی نتوانسته است به جوابگوی تقاضا باشد.

آمریکا در مقایسه با دوره پیش از کرونا نفت کمتری تولید می کند و بازار نشان می دهد که افزایش تولید نفت از سوی اوپک پلاس خیلی کم و دیر انجام شده است.

 قیمت نفت خام آمریکا دوشنبه به بالاترین حد خود در سه ماه اخیر رسید و  ۱۲۰ دلار و ۹۹ سنت در هر بشکه معامله شد.

پیش از این، شبکه خبری فاکس نیوز از رسانه های حامی جمهوریخواهان و مخالفان دولت بایدن در گزارشی اعلام کرد از زمانی که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در ژانویه ۲۰۲۱ کار خود را آغاز کرده، قیمت هر گالن بنزین (۳.۸ لیتر) درسراسر این کشور بیش از دو برابر افزایش یافته است.

 این رسانه آمریکایی روز شنبه به وقت محلی در گزارشی اعلام کرد بر اساس داده های انجمن خودروی آمریکا، در ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱، میانگین قیمت یک گالن  بنزین در سراسر آمریکا تقریباً ۲.۳۹ دلار بود.  اما در روز شنبه، قیمت متوسط هر گالن بنزین در این کشور  به ۴.۸۱ دلار افزایش یافته که پنج سنت نسبت به روز جمعه نیز گران تر است.

کاخ سفید این هفته از تصمیم اوپک برای افزایش عرضه  نفت استقبال کرد، درحالی که دولت آمریکا از ذخایر راهبردی  نفت خود استفاده کرده  و از شرکت‌های انرژی آمریکا به دلیل عدم افزایش تولید انتقاد کرده است.

جمهوری خواهان از افزایش مداوم و بی سابقه قیمت بنزین و تورم به عنوان دلیلی برای حمله به دولت بایدن استفاده کرده اند.

پاتریک دی هان، رئیس تجزیه و تحلیل نفت در شرکت "گاس بادی" پیش بینی کرد که میانگین ملی قیمت بنزین در این کشور به زودی در ماه جاری  به ۵ دلار در هر گالن خواهد رسید.

کاخ سفید اتهامات علیه دولت بایدن را مبنی بر اینکه سیاست های وی مسوول تورم بی سابقه در این کشور است، نپذیرفته است.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا نیز اعتراف کرده است که آمریکایی ها برایشان مهم نیست که چرا قیمت بنزین افزایش یافته است بلکه آنها فقط می خواهند که قیمت بنزین پایین بیاید.

به گزارش ایرنا، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا طی ماه های گذشته تلاش کرده از تبعات سیاسی ناشی از افزایش قیمت های بنزین جلوگیری کند اما افزایش بهای انرژی تبدیل به کابوسی برای دولت او شده است.

افزایش قیمت بنزین در آمریکا در میان تلاش اتحادیه اروپا برای تحریم نفت روسیه به دلیل جنگ اوکراین و همچنین در میان تورم بی سابقه در آمریکا اتفاق می افتد.

رئیس‌جمهوری آمریکا همزمان با جنگ اوکراین به دلیل افزایش فزاینده قیمت ها و تورم تاریخی، تحت فشار بسیاری در داخل کشورش قرار دارد که هرلحظه بر ابعاد این بحران اقتصادی افزوده می شود.

ارسال نظر