حقوق بازنشستگان |حداقل حقوق بازنشستگان اعلام شد | بازنشستگان بخوانند

حداقل حقوق بازنشستگان اعلام شد | بازنشستگان بخوانند

به گفته سخنگوی دولت حداقل دریافتی بازنشستگانی که در دهک‌های پایین، بالای ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

حقوق بازنشستگان با حواشی زیاد همراه شد. حقوق بازنشستگان زیر خط فقر است. حقوق بازنشستگان رقم چندانی ندارد. حقوق بازنشستگان کفاف هزینه هیا آنها را نمی دهد. حقوق بازنشستگان 57 درصد افزایش یافت.

حقوق بازنشستگان

جزئیات جدید افزایش حقوق بازنشستگان

به گفته سخنگوی دولت حداقل دریافتی بازنشستگان که در دهک‌های پایین، بالای ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود.

 علی بهادری جهرمی در نشست خبری گفت: افزایش حقوق کارکنان قرارداد کاری و بازنشستگان برای حداقل‌بگیران میزان ۵۷ درصد و دریافتی حقوق بازنشستگان مستمری‌بگیران ۱۰ درصد است. این افزایش حقوق ۵۷ ذرصدی هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی در نظر گرفته شده است.

این ۵۷ درصد در عمل بیشتر هم خواهد شد، به واسطه خانواده و سایر مزایایی که به فرد تعلق می‌گیرد، بعضا به بالای ۶۰ درصد نیز خواهد رسید.

در حوزه بازنشستگان در خصوص حداقل بگیران و افرادی که بیشترین فشار تورم به آنها وارد خواهد شد، برای آنها نیز همین افزایش حقوق مصوب شورای عالی کار در نظر گرفته خواهد شد.

در رابطه با بازنشستگانی که بالاتر از حداقل اعلام شده حقوق می‌گیرد، افزایش حقوق به صورت پلکانی خواهد بود. افزایش حقوق این افراد ۱۰ درصد خواهد بود. این عدد ۱۰ درصد در تناسب با ۱۰ درصد افزایش حقوقی است که قانون‌گذار در قانون بودجه ۱۴۰۱ برای بازنشستگان صندوق بازنشستگی لشکری و کشوری در نظر گرفته است.

ارسال نظر