اخبار حوادث | آتش سوزی جشن تولد در شهریار | حادثه دلخراش آتش سوزی

آخرین جزئیات خبر آتش سوزی جشن تولدی در شهریار | افزایش تعداد کشتگان آتش سوزی

سخنگوی اورژانس کشور گفت: بی‌احتیاطی در برگزاری یک جشن تولد، منجربه آتش‌سوزی یک رستوران و درنهایت فوت هشت شهروند شهریاری شد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

مجتبی خالدی با اشاره به آتش‌سوزی ناشی از بی‌احتیاطی در یک جشن تولد، اظهار کرد: حوالی ساعت ۲۰ سه‌شنبه‌شب در رستورانی در شهرک مریم شهر اندیشه شهرستان شهریار، بر اثر اشتعال یک بادکنک حاوی گاز هلیوم آتش‌سوزی مهیبی رخ داد.

وی افزود: سقف رستوران کنفی بود و به‌سرعت آتش‌سوزی گسترش یافت و افرادی که قادر به خروج از رستوران بودند جان خود را نجات دادند اما هشت نفر کشته شدند.

حادثه آتش سوزی

کشته شدگان حادثه آتش سوزی 

سخنگوی اورژانس تصریح کرد: چهار کودک، سه زن و یک مرد به‌واسطه وقوع این آتش‌سوزی جان خود را از دست دادند.

شاهین فتحی مدیرعامل هلال‌احمر استان تهران با اشاره به انفجار در سفره‌خانه، اظهار کرد: ساعت ۲۱ حادثه اعلام شد و نیروهای هلال‌احمر به‌عنوان پشتیبان آتش‌نشانی و اورژانس وارد عمل شدند.

مدیرعامل هلال‌احمر استان تهران خاطرنشان کرد: متأسفانه هشت نفر جان خود را از دست دادند که هفت نفر در محل حادثه جان باختند و یک کودک سه‌ساله نیز در بیمارستان جان خود را از دست داد.

«خفگی» علت فوت افراد در آتش‌سوزی اندیشه

حمید عسگری‌پور دادستان شهریار درباره علت فوت این افراد، اظهار کرد: این سفره‌خانه در زیرزمین قرار داشت و نزدیک به ۱۵ پله به‌طرف پایین وجود داشت، تمام دیوارها و اشیای موجود در این رستوران نیز قابل اشتعال بود.

وی ادامه داد: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد یک بادکنک حاوی گاز هلیوم دچار انفجار و اشتعال و درنهایت منجربه انتقال آتش‌سوزی به سطح رستوران شده است.

دادستان شهریار تصریح کرد: پس از شعله‌ور شدن فضا، متوفیان به‌سمت انتهای رستوران تا نزدیکی آشپزخانه فرار می‌کنند؛ ولی در نهایت در همین نقطه بر اثر خفگی جان خود را از دست می‌دهند.

 

ارسال نظر