قیمت تخم مرغ | جدیدترین قیمت تخم مرغ امروز 5 تیر | تخم مرغ ارزان شد

جدیدترین قیمت تخم مرغ امروز 5 تیر | تخم مرغ ارزان شد

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران گفت: نرخ کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری با قیمت مصوب ۸ هزار و ۵۰۰ تومان اختلاف دارد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت تخم مرغ امروز اعلام شد. قیمت تخم مرغ در نوسان است. قیمت تخم مرغ امروز ارزان شد. قیمت تخم مرغ از تنوع بالایی برخوردار است. قیمت تخم مرغ به دلیل نبود نظارت گران تر شد.

قیمت تخم مرغ

قیمت تخم مرغ امروز 5 تیر

آقای ناصر نبی پور گفت: هم اکنون متوسط قیمت تخم مرغ هر کیلو درب مرغداری ۲۷ هزار تومان است که با نرخ مصوب ۸ هزار و ۵۰۰ تومان اختلاف دارد.

به گفته او، ماهانه ۱۰۰ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می شود که با احتساب مصرف داخل ۵ تا ۱۰ هزار تن مازاد بر نیاز کشور است که برآورد می‌شود تا شهریور ۱۰۰ هزار تن مازاد تولید داشته باشیم.

 آقای نبی پور می گوید: کشور عراق واردات تخم مرغ از ایران را ممنوع کرده که با این وجود صادرات تخم مرغ به کشورهای افغانستان، عمان، کویت و قطر در حال انجام است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران گفت: نقل قول‌های زیادی در این زمینه وجود دارد، اما دلیل اصلی فشار ترکیه بر عراق بوده است و با توجه به اینکه کشور ترکیه می‌تواند به طور مستمر تخم مرغ عراق را تامین کند، عراق این درخواست ترک‌ها را پذیرفته است.

با اصلاح نظام یارانه قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شد که به دلیل مازاد تولید، قیمت به این نرخ نرسید که وزارت جهاد برای حمایت از مرغداران اقدام به حذف تعرفه صادرات و خرید حمایتی کرده است.

بنابر آخرین آمار اعلامی اتحادیه مرغ تخم گذار با ممنوعیت واردات تخم مرغ به عراق، یکی از بزرگترین بازارهای صادراتی را از دست داده ایم.

ارسال نظر