قیمت سکه امروز| قیمت سکه | قیمت نیم سکه| قیمت سکه امامی

قیمت سکه امروز 12 مهر 1400 / سکه امامی امروز ارزان شد

سکه امامی امروز با کاهش ۰.۱۶ درصدی، از ۱۱,۸۶۶,۰۰۰ (یازده میلیون و هشتصد و شصت و شش هزار) تومان به ۱۱,۸۴۶,۰۰۰ (یازده میلیون و هشتصد و چهل و شش هزار) تومان رسید.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت سکه از ابتدای سال جاری با نوسان همراه بوده است. قیمت سکه به هنگام انتخاب ریاست جمهوری وارد کانال 11 میلیونی شد. قیمت سکه تحت تاثیر قیمت دلار قرار دارد. قیمت سکه روز بیشتر تحت تاثیر معاملات پشت خطی تعیین می شود. قیمت سکه امروز را در ادامه می خوانیم.

قیمت سکه

قیمت سکه امروز

سکه امامی امروز با کاهش ۰.۱۶ درصدی، از ۱۱,۸۶۶,۰۰۰ (یازده میلیون و هشتصد و شصت و شش هزار) تومان به ۱۱,۸۴۶,۰۰۰ (یازده میلیون و هشتصد و چهل و شش هزار) تومان رسید.

جدول قیمت 3 روز اخیر سکه امامی
قیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۱۱,۸۴۶,۰۰۰-۲۰,۰۰۰.۰۰-۰.۱۶ 11:30
۱۱,۸۶۶,۰۰۰-۱۶,۰۰۰.۰۰-۰.۱۴روز قبل
۱۱,۸۸۲,۰۰۰۱۶,۰۰۰۰.۱۳۲ روز پیش

قیمت نیم سکه امروز

همچنین نیم سکه با کاهش ۰.۲۶ درصدی نسبت به روز قبل ، ۶,۰۹۱,۰۰۰ (شش میلیون و نود و یک هزار) تومان معامله شد.

جدول قیمت 3 روز اخیر نیم سکه
قیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۶,۰۹۱,۰۰۰-۱۶,۰۰۰.۰۰-۰.۲۶ 11:31
۶,۱۰۷,۰۰۰-۲۳,۰۰۰.۰۰-۰.۳۸روز قبل
۶,۱۳۰,۰۰۰۳۰,۰۰۰۰.۴۸۲ روز پیش

آخرین نرخ ربع سکه

ربع سکه امروز با کاهش ۰.۱۱ درصدی، از ۳,۵۸۷,۰۰۰ (سه میلیون و پانصد و هشتاد و هفت هزار) تومان به ۳,۵۸۳,۰۰۰ (سه میلیون و پانصد و هشتاد و سه هزار) تومان رسید.

قیمت سکه گرمی امروز

در بازار امروز هر سکه گرمی نسبت به روز قبل ، با ۳۰۰۰ تومان کاهش، ۲,۲۴۶,۰۰۰ (دو میلیون و دویست و چهل و شش هزار) تومان نرخ گذاری شد.

قیمت دلار در بازار آزاد امروز

دلار در بازار آزاد، امروز به ۲۷,۹۳۰ (بیست و هفت هزار و نهصد و سی ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۰۷ درصدی داشته است.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در بازار آزاد
قیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۲۷,۹۳۰-۲۰.۰۰-۰.۰۷ 11:29
۲۷,۹۵۰-۲۲۰.۰۰-۰.۷۹روز قبل
۲۸,۱۷۰-۱۶۰.۰۰-۰.۵۷۲ روز پیش

قیمت یورو در بازار آزاد امروز

یورو در بازار آزاد با کاهش ۰.۲۴ درصدی نسبت به روز قبل ، ۳۲,۴۳۱ (سی و دو هزار و چهارصد و سی و یک ) تومان معامله شد.

جدول قیمت 3 روز اخیر یورو در بازار آزاد
قیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ
۳۲,۴۳۱-۸۱.۰۰-۰.۲۴ 11:20
۳۲,۵۱۲-۲۴۴.۰۰-۰.۷۶روز قبل
۳۲,۷۵۶-۶۸.۰۰-۰.۲۱۲ روز پیش

طبق تحلیل دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران از وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی، به دنبال کاهش در مجموع ۳۲ دلاری اونس جهانی و خبرهای مثبت سیاسی- اقتصادی در داخل، روند قیمت سکه و طلا که در هفته‌های پیش‌تر شیب تند صعودی را طی می‌کرد، از صعود بازایستاد و مسیر کاهش را در پیش گرفت؛ به‌گونه‌ای که هر قطعه سکه که در هفته منتهی به ۱۹ شهریورماه، از ۱۲ میلیون تومان هم فراتر رفته بود، در آخرین معاملات این هفته به زیر ۱۲ میلیون تومان رسید.

نادر بذرافشان اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت، در بازارهای جهانی از ابتدای هفته تا اواسط آن روند افزایشی حدود ۱۳ دلاری اونس جهانی را شاهد بودیم. در بازارهای داخلی نیز با توجه به خبرهای سیاسی- اقتصادی، ورود رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ماه صفر و کاهش بیشتر تقاضا برای خرید سکه و مصنوعات طلا و ایجاد رکود بیشتر در بازار، کاهش قدرت خرید مردم، نوسانات و در مقطعی هم کاهش نرخ ارز همگی سبب شد که از ابتدای هفته روند کاهش قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی شکل گیرد.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر ادامه داد: ۱۳ دلار افزایش قیمت اونس جهانی در اوایل هفته نیز در روزهای پایانی هفته به کاهش قیمت منجر شد و طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲۰ دلار کاهش پیدا کرده است و در حال حاضر نسبت به ابتدای هفته در مجموع کاهش ۳۲ دلاری را ثبت کرده است که طی یکماه اخیر کاهش قابل توجهی است؛ در حال حاضر ۱۷۶۲ دلار ثبت برای هر اونس طلا ثبت شده است.

وی در رابطه با تغییرات قیمتی یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی گفت: طی هفته اخیر هر قطعه سکه تمام طرح جدید با ۲۷۰ هزار تومان کاهش در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) ‌به ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان رسید و سکه تمام قدیم نیز با کاهش حدود ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار تومانی در پایان هفته به ۱۱ میلیون و ۳۵۰ رسیده است. حباب سکه نیز نسبت به یک هفته پیش‌تر که در محدوده ۶۵۰ هزار تومان قرار گرفته بود، در این هفته ۱۵۰ هزار تومان کمتر شده و به حدود ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

بذرافشان افزود: در آخرین معاملات پایانی این هفته‌ نیم سکه نیز  پس از کاهش قیمت‌ها به پنج میلیون و ۹۳۰ هزار تومان رسیده و بدین ترتیب نسبت به ابتدای هفته ۱۸۰  هزار تومان کاهش قیمت داشته، ربع سکه با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی به سه میلیون و ۵۲۰ هزار تومان رسیده است و سکه‌های یک گرمی نیز با کاهش ۵۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قیمت دارد.

همچنین هر مثقال طلا طی یک هفته اخیر ۹۵ هزار تومان ارزان‌تر شد و به چهار میلیون و ۹۸۰ هزار تومان به ازای هر مثقال رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت یک میلیون و ۱۴۹ هزار تومان دادوستد شده و براین اساس هر گرم طلا ۱۸ عیار به نسبت ابتدای هفته با کاهش حدود ۲۲ هزار تومانی مواجه شده است.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران برای هفته پیش‌رو نیز پیش‌بینی کرد: با توجه به کاهش قیمت اونس جهانی و کنترل نرخ ارز، چنانچه اتفاق خاصی رخ ندهد و نوسان افزایشی در قیمت اونس جهانی و نرخ ارز در داخل شکل نگیرد، احتمالا به سبب نبود تقاضا برای خرید مصنوعات طلا و سکه، در هفته پیش‌رو نیز روند کاهشی به صورت اندک و محدود ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر