قیمت طلا| قیمت طلا جهانی| قیمت طلا امروز

قیمت طلا امروز 1 مهر 1400| طلا ارزان شد

هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۱,۱۵۱,۸۰۰ (یک میلیون و یکصد و پنجاه و یک هزار و هشتصد ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۰۷ درصدی داشته است.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت طلا در انواع مختلف آن امروز افزایش یافته است.افزایش قیمت طلا در بازار امروز تهران قابل توجه بوده است . این افزایش قیمت طلا در حالی رخ داده که مجلس مشغول بررسی افراد کابینه رئیسی است. افزایش قیمت طلا در حالی است که قیمت دلار هم در بازار گران شده است. قیمت طلا در ایران وابستگی زیادی به قیمت دلار دارد.

قیمت طلا در بازار امروز

هر اونس طلا امروز با کاهش ۰.۷۵ درصدی، از ۱,۷۷۷ (یک هزار و هفتصد و هفتاد و هفت ) به ۱,۷۶۴ (یک هزار و هفتصد و شصت و چهار )دلار رسید.
جدول قیمت 3 روز اخیر هر اونس طلا
قیمت (دلار) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۷۶۴ -۱۳.۳۰ -۰.۷۵ 09:00
۱,۷۷۷ ۱.۳۰ ۰.۰۷ روز قبل
۱,۷۷۶ ۱۶ ۰.۸۸ ۲ روز پیش
 
قیمت گرم طلا ۱۸ عیار امروز
هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۱,۱۵۱,۸۰۰ (یک میلیون و یکصد و پنجاه و یک هزار و هشتصد ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۰۷ درصدی داشته است.
جدول قیمت 3 روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱,۱۵۱,۸۰۰ -۹۰۰.۰۰ -۰.۰۷ 11:25
۱,۱۵۲,۷۰۰ ۱۱,۸۰۰ ۱.۰۲ روز قبل
۱,۱۴۰,۹۰۰ ۸,۷۰۰ ۰.۷۶ ۲ روز پیش
 

آخرین نرخ مثقال طلا 18 عیار

در بازار امروز هر مثقال طلا 18 عیار نسبت به روز قبل ، با ۵۰۰۰ تومان افزایش، ۴,۹۹۵,۰۰۰ (چهار میلیون و نهصد و نود و پنج هزار) تومان نرخ گذاری شد.

قیمت دلاردر بازار آزاد امروز

دلار در بازار آزاد ۲۷,۵۲۰ (بیست و هفت هزار و پانصد و بیست ) تومان معامله شد.

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در بازار آزاد

قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۲۷,۵۲۰ ۰.۰۰ ۰ 11:22
۲۷,۵۲۰ -۲۰.۰۰ -۰.۰۸ روز قبل
۲۷,۵۴۰ ۱۶۰ ۰.۵۸ ۲ روز پیش

 

روند بهبود بازار کار آمریکا نسبتا بدون تغییر مانده و شاخص اشتغال به ۵۳.۷ درصد در اوت در مقایسه با ۵۳.۸ درصد در ژوییه کاهش یافت. با این حال شاخص مذکور اهمیت کمتری نسبت به گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی دارد که از سوی دولت آمریکا منتشر می شود.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، فشارهای تورمی هم نسبت به رکورد بالایی که داشتند اندکی کاهش پیدا کرده اند. شاخص قیمتها از ۸۲.۳ درصد در ژوییه به ۷۵.۴ درصد در اوت کاهش یافت.

امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار با افت هزار و 500 تومانی نسبت به روز شنبه قیمت یک میلیون و 155 هزار و 900 تومان مبادله شد.در معاملات روز ‌یکشنبه سی و یکم مرداد، قیمت سکه در نیمه روز 12 میلیون و 135 هزار تومان ثبت شد که نسبت به قیمت بسته شده روز شنبه 15 هزار تومان افزایش یافته است.
امروز قیمت نیم سکه با افزایش 50 هزار تومانی نسبت به روز گذشته به قیمت 6 میلیون و 150 هزار تومان معامله شد. قیمت ربع سکه نیز 22 هزار تومان افزایش یافت و به قیمت 3 میلیون و 922 هزار تومان مبادله شد.
قیمت سکه گرمی نیز 2 میلیون و 354 هزار تومان است که نسبت به روز گذشته 4 هزار تومان رشد داشته است.همچنین امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار نیز با افت هزار و 500 تومانی نسبت به روز شنبه قیمت یک میلیون و 155 هزار و 900 تومان مبادله شد.

قیمت طلا در بازارهای جهانی

شیوع گسترده ویروس کرونا با سویه دلتا قیمت طلا را در بازارهای جهانی بیش از ۲ دلار افزایش داد و دومین هفته افزایشی را ثبت کرد.در بازارهای جهانی قیمت طلا تحت تأثیر شیوع سویه جدید ویروس دلتا افزایش یافت.دیروز هر اونس طلا با ۲٫۱ دلار افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۱۷۸۲٫۵دلار به فروش رفت. قیمت فلز زرد جمعه در کمترین زمان ۱۷۷۹٫۲ و در بیشترین زمان ۱۷۸۹٫۹دلار معامله شد.
خبرگزاری رویترز نوش؛ دیروز جمعه قیمت طلا دومین هفته افزایشی خود را در پی نگرانی‌ها از شیوع سویه جدید ویروس کرونا موسوم به دلتا ثبت کرد.
شیوع این بیماری بهبود اوضاع اقتصاد را به خطر انداخته و زمان بهبود آن را طولانی می‌کند.
نیکلاس فراپل مدیر کل شرکت ABC بولیون گفت: «چشم‌انداز منفی درباره بهبود وضعیت اقتصاد در کوتاه‌مدت باعث افزایش قیمت طلا شده است.»
وی افزود: «در حال حاضر بازار تا حدودی به دلیل نگرانی‌ها درباره بهبود اوضاع اقتصادی چالش‌برانگیز است.»
دیروز ارزش سهام بازارهای آسیایی هم به کمترین رقم از ماه نوامبر و بدترین هفته از فوریه تاکنون را ثبت کرد. قیمت دیروز فلز زرد نسبت به یک ماه گذشته ۲۰٫۸دلار و نسبت به یک سال گذشته ۱۶۴٫۱ دلار کاهش داشت. در گروه سایر فلزات گرانبها هم روند کاهشی بود به طوری که نقره با ۷ سنت و پالادیوم ۱۸ دلار کاهش را ثبت کردند.
ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی دیلی فارکس در این باره گفت: ریسک گریزی به معنای آن است که سرمایه به سمت اوراق قرضه می رود که باعث کاهش بازده می شود و بنابراین بازده رشد چندانی نداشته و این موضوع روی قیمت طلا تاثیر گذاشته است.

تاثیر تقویت دلار بر قیمت طلا

روند نزولی بازارهای آسیایی ادامه یافت و دلار نزدیک بالاترین رکورد ۹ ماه اخیر که روز پنج شنبه به آن صعود کرده بود، ایستاد. دلار قویتر معاملات طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر می کند.

به گفته اسپیواک، با نزدیک شدن به زمان برگزاری سمپوزیوم جکسون هال، بخشی از رشد قیمت اصلاحی طلا احتمالا از دست می دهد. بازارها خود را آماده می کنند که بانک مرکزی آمریکا همچنان به این داستان ادامه دهد که آغاز تعدیل برنامه های محرک مالی قریب الوقوع است و اعلام رسمی در این باره ممکن است در سپتامبر انجام بگیرد. جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا در این رویداد درباره دورنمای اقتصادی صحبت خواهد کرد و انتظار می رود نقشه راه روشنتری درباره تعدیل برنامه های محرک مالی ارائه کند.

گزارش نشست سیاست پولی ژوییه بانک مرکزی آمریکا نشان داد مقامات بانکی تا حدود زیادی با آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه در سال میلادی جاری در صورت ادامه روند بهبود اقتصادی، موافق هستند.

بر اساس گزارش رویترز، آماری که روز پنج شنبه منتشر شد، نشان داد شمار آمریکایی های متقاضی دریافت بیمه بیکاری هفته گذشته به پایینترین رکورد در ۱۷ ماه اخیر رسیده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۲۳ دلار و ۲۲ سنت رسید و در مسیر ثبت سومین کاهش هفتگی متوالی قرار گرفت.

با توجه به‌روند قیمت سکه در هفته‌‌ گذشته که تنها دو روز بازار رسمی فعال بوده‌است، شاهد کاهش دادوستدها و معاملات بودیم که سبب افت اندک حباب سکه امامی شد.

بهای این فلز گرانبها در روز یکشنبه‌ تا ۱۱ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان پیشروی کرد و عملکرد هفتگی خود را تنها در دو روز کاری به‌۲/ ۳درصد رساند. در حقیقت بازار در دو روز ابتدایی هفته اخیر فعال بود و روند صعودی داشت؛ چراکه تغییرات قیمت اونس طلا نسبت به‌هفته قبل از آن افزایشی بود؛ اما طی روزهای اخیر نیز طلای جهانی تغییر چندانی نداشته‌است.

برخی از کارشناسان و فعالان بازار عقیده دارند که در صورت ادامه‌دار بودن روند افزایشی نرخ دلار و عدم‌مشخص شدن وضعیت برجام، بازار طلا و سکه مجددا با افزایش تقاضا مواجه شود.

ارسال نظر