چه زمانی مناسب ساعت کار فارکس در تابستان است؟

چه زمانی مناسب ساعت کار فارکس در تابستان است؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 

 

بازار فارکس به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مالی در جهان، از سال ۱۹۷۳ به‌عنوان بازار مبادلات ارز خارجی شروع به فعالیت کرده‌است. در ساعات کاری فارکس، ارزهای جهانی مبادله و خریدوفروش می‌شوند تا برای معامله‌گران سودی مناسب به‌دنبال داشته باشند. اما با وجود این‌که فارکس یک بازار ۲۴ساعته است، همچنان نمی‌توان گفت که این بازار در تمامی طول روز فعالیت دارد. به‌علاوه این بازار توقفی را نیز در زمان تعطیلی به خود می‌بیند. در حال حاضر اطلاع از ساعت بازار فارکس، یکی از مهم‌ترین ابزارهای سودآوری در این مارکت محسوب می‌شود. لذا لازم است بدانید مواردی مانند تغییر ساعت تابستانی در برخی از کشورها می‌تواند تأثیر بسزایی در ساعت فارکس در این فصل داشته باشد. ازاین‌رو در این مطلب، به بررسی زمان مناسب ساعت معاملاتی فارکس در تابستان می‌پردازیم.

 

سشن‌های مختلف معاملاتی در بازار فارکس

منظور از سشن‌های معاملاتی در این بازار، مجموعه‌هایی از ساعت بازار فارکس هستند که در آن‌ها معاملات ارزی انجام می‌شوند. ساعت این بازار را در ۲۴ ساعت یک شبانه‌روز، با چهار بخش یا سشن اصلی می‌توان پوشش داد. این چهار سشن عبارت‌اند از: سشن‌های سیدنی، توکیو، لندن و نیویورک. معامله‌گران حرفه‌ای برای کسب سود از نوسانات ساعت کار بازار فارکس، به‌جای تمرکز ۲۴ساعته در روز، بر یکی از سشن‌های معاملاتی در این بازار تمرکز می‌کنند.

باید بدانید که ساعت کاری فارکس دارای سه جلسه اوج است که با نام‌های قاره‌ای شناخته می‌شوند و معامله‌گران نیز در این بازار بر روی سیستم سه سشنی آسیایی، اروپایی و آمریکایی تمرکز دارند. هرچند که عموماً در بازار مالی، سشن‌ها را با نام شهرها می‌شناسند.

نکتهٔ دیگر این است که بازار فارکس به‌عنوان یک بازار ۲۴ساعته در شبانه‌روز، تنها در تعطیلات آخر هفته و سال نو و کریسمس هیچ فعالیتی ندارد.

ساعت کار بازار فارکس در ایران

بهترین ساعت بازار فارکس در ایران را براساس همپوشانی سشن‌های مختلف معاملاتی می‌توان به شرح زیر عنوان کرد:

  • سشن توکیو برای معامله‌گران بازار فارکس در ایران از ساعت ۳:۳۰ بامداد تا ۱۲:۳۰ ظهر در دسترس است.

  • کاربران بازار مالی فارکس در ایران برای تمرکز بر روی سشن لندن، می‌توانند از ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ۱۹:۳۰ آمادهٔ معامله باشند.

  • سشن نیویورک یا به‌عبارتی سشن آمریکا برای کاربران ایرانی، از ساعت فارکس ۱۶:۳۰ الی ۱:۳۰ بامداد، در اوج نوسانات، آمادهٔ درآمدزایی است.

کاربران ایرانی برای کسب سود بیشتر در ساعت بازار فارکس می‌توانند از زمان تداخل سشن‌های معاملاتی مختلف نیز بهره‌مند شوند. به این منظور آن‌ها تایم همپوشانی سشن‌های توکیو و لندن و نیویورک را برگزیده و برای استفاده از نوسانات بالای ارز در این ساعات، بیشترین فعالیت را خواهند داشت.

بهترین ساعات معاملاتی فارکس در تابستان

ساعت تابستانی یا DST مبنای تغییر ساعت بازار farex است. به این صورت که کشورهایی مانند آمریکا، بریتانیا و استرالیا در تابستان شاهد تغییر ساعت بر مبنای DST هستند. ازاین‌رو می‌توان گفت ساعت کار فارکس در اواخر ماه اکتبر و مارس و اوایل ماه نوامبر و آوریل دچار تغییراتی می‌شود. حال نکتهٔ گیج‌کننده‌تر در تعیین ساعت بازار فارکس در تابستان، این است که حتی روز DST نیز در کشورهای مختلف متفاوت است.

اگر به‌عنوان کاربری از بازار فارکس به دنبال تمرکز بر ساعت فارکس در نیویورک و سیدنی هستید، باید این نکته را بدانید که ساعت رسمی آمریکا منطبق بر ساعت استاندار است و اگر در این کشور یک ساعت عقب می‌روید، در استرالیا باید یک ساعت به جلو حرکت کنید.

ماه‌های مارس، آوریل، اکتبر و نوامبر برای معامله‌گران و متمرکزان در سشن‌های معاملاتی، به‌عنوان زنگ خطری از تغییر ساعت کاری فارکس به‌شمار می‌آید. ازاین‌رو علاوه‌بر این‌که درک زمان مناسب برای ساعت بازار فارکس در تابستان دشوار و گیج‌کننده است، باید به کوتاه‌شدن روزها در این ماه‌های سال نیز توجه داشته باشید.

ساعت بازار فارکس

همپوشانی ساعت بازار فارکس در تابستان

بهتر است ابتدا با مفهوم همپوشانی ساعت کاری فارکس آشنا شوید. زمانی که دو یا چند سشن معاملاتی مختلف در ساعت بازار Farex به‌صورت هم‌زمان و با تداخل فعال باشند، اصطلاحاً همپوشانی برای این چند سشن ایجاد شده‌است، اما این همپوشانی و تداخل بهترین فرصت کسب سود را برای کاربران ایجاد می‌کند.

دربارهٔ همپوشانی سشن‌ها در تابستان، می‌توان سشن‌های توکیو و لندن را مثال زد که به وقت ساعت شرقی، از ۳:۰۰ الی ۴:۰۰ صبح تداخلی میان آن‌ها وجود دارد و به‌صورت هم‌زمان با فعالیت خود، نوسانات زیادی را ایجاد می‌کنند.

اگر به‌دنبال بهترین ساعت بازار فارکس در تابستان هستید، می‌توانید این تایم تداخل دو سشن آسیایی و اروپایی را انتخاب کنید، چراکه در این زمان اکثر کاربران این بازار مالی، در حال معامله و مبادلهٔ جفت‌ارزهای فارکس هستند. اطلاع از میانگین حرکات پیپ جفت‌ارزها نیز در این حوزه خالی از لطف نیست.

بهترین و بدترین سشن‌های معاملاتی در فارکس

نکتهٔ مهمی که دربارهٔ سشن‌های معاملاتی باید در نظر داشته باشید، این است که روز جدید در تقویم جهانی به‌عنوان خط تاریخ بین‌المللی در ساعت بازار فارکس شناخته می‌شود. اما بهترین سشن معاملاتی در این بازار مالی، ساعتی است که بازار شاهد بیشترین حجم معاملات و فعالیت کاربران باشد. البته این نکته حائزاهمیت است که اکثر معامله‌گران در ساعات مختلف بازار فارکس، به‌دنبال نوسانات بیشتر هستند تا با استفاده از آن‌ها، سود بیشتری کسب کنند.

بهترین ساعت برای بازار فارکس، متعلق به سشن‌های معاملاتی لندن و نیویورک است و در تایم این دو سشن، بازار فارکس، فعال‌ترین و پرسودترین ساعات را تجربه می‌کند که به آن زمان طلایی می‌گویند.

سوددهی در مارکت آرام فارکس عملاً مانند آب در هاون کوبیدن است. ازاین‌رو بدترین ساعت بازار farex متعلق به زمانی است که این بازار ساکت و راکد شده‌است.

مروری بر زمان مناسب ساعت کار فارکس در تابستان

در این مطلب بهترین و بدترین ساعت بازار فارکس در تابستان را معرفی کردیم. علاوه‌بر این DST و زمان تغییر ساعت بازار Farex را مورد بررسی قرار داده و به معرفی بهترین زمان‌های همپوشانی برای سودآوری بیشتر معامله‌گران پرداختیم. باید بدانید که اکثر کاربران به‌دنبال نوسانات ارزهای جهانی در بازار فارکس برای کسب فرصت‌های بیشتر سودآوری هستند. علاوه‌بر این، آن‌ها زمان‌های همپوشانی سشن‌های معاملاتی را برای انجام فعالیت‌های خود انتخاب می‌کنند. به‌صورت کلی زمانی قدرت سودسازی بیشتری خواهید داشت که نوسانات مارکت و حجم معاملات آن بالاتر باشد.

 

ارسال نظر

 

آخرین مطالب