اخبار بورس| بازار بورس| شاخص بورس

رشد شاخص کل در روز بدشانسی شستا

امروز شاخص کل بورس ۱٫۱۸ درصد رشد کرد و کانال ۱٫۴ میلیون واحد را پس از یک ماه پر فراز و نشیب مجددا پس گرفت.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 امروز شاخص کل بورس ۱٫۱۸ درصد رشد کرد و کانال ۱٫۴ میلیون واحد را پس از یک ماه پر فراز و نشیب مجددا پس گرفت.  شاخص هم‌وزن نیز امروز ۱٫۴۲ درصد رشد کرد. به طور کلی اکثر نمادهای شاخص‌ساز و همچنین نمادهای کوچک‌تر وضعیت خوبی داشتند.

در این میان شستا امروز کار خود را با افت به پایان رساند تا تنها لیدر منفی بازار امروز باشد. فملی، فولاد، کچاد و خودرو نمادهای تاثیرگذارتری در شاخص کل بودند. ارزش معاملات کل بورس نیز امروز حدود ۳۹۰۰ میلیارد تومان بود.

برترین گروه‌های صنعتی در بازار سهام امروز خودرو، فلزات اساسی و فرآورده‌های نفتی بودند. بیشترین ارزش معاملات برای نمادهای پالایش، کمند و شستا و بیشترین حجم معامله برای خودرو، خساپا و خگستر ثبت شد.

شاخص کل فرابورس نیز سرانجام امروز ۶۲ واحد رشد در کانال ۱۸ هزار و ۷۱۹ واحد قرار گرفت. آریا و هرمز بیشترین تاثیر مثبت و بپاس بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل فرابورس ثبت کردند.

علی عصاری، کارشناس بازار سهام در خصوص وضعیت بورس در روزهای آینده گفت: عدم فروش حقوقی‌ها و حتی حمایت آن‌ها نکته مثبت بازار در این روزهاست. پیش‌بینی می‌کنم رشد شاخص تا زمانی که حقوقی‌ها دست به فروش نشوند ادامه‌دار است. تا اواسط بهمن بازار حرکت متعادلی خواهد داشت.

ارسال نظر