اخبار اقتصادی | قیمت خودرو | قیمت خودرو امروز 10 تیر

قیمت خودرو امروز 10 تیر اعلام شد !!

قیمت خودرو در بازار امروز خودرو سازی با افزایش شدید رو به رو بود.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت خودرو در امروز افزایش یافت. قیمت خودرو با توجه به افزایش قیمت دلار بالا رفت. با افزایش قیمت خودرو بازار خودرو سازی ایران با کاهش متقاضی رو به رو شد. قیمت خودرو صفر و دوگانه سوز را در سایت ها معتبر بخوانید. جزئیات قیمت خودرو امروز و این هفته را در این گزارش خواهید خواند.

قیمت خودروها ۱۰ تیر ۱۴۰۱

آنچه در زیر می آید، قیمت خودرو ایران خودرو امروز جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ در بازار ایران است . لیست قیمت برخی از پروفروش ترین خودروهای ایران خودرو امروز دهم تیر ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

    سمند ال ایکس: ۲۷۰۰۰۰۰۰۰ تومان

    دنا: ۳۷۱۰۰۰۰۰۰ تومان

    پژو ۴۰۵: ۲۷۵۰۰۰۰۰۰ تومان

    پژو ۲۰۶ تیپ ۲: ۲۷۰۰۰۰۰۰۰ تومان

جدول قیمت محصولات ایران خودرو ۱۰ تیر ۱۴۰۱

قیمت های درج شده در جدول قیمت امروز خودرو های ایران خودرو ممکن است دارای نوسان ۱۰ درصدی در نمایندگی ها باشد .

خودرو    قیمت امروز

وانت آریسان    ۱۸۸ میلیون تومان

سمند LX    ۲۶۶ میلیون تومان

سمند EF7    ۲۶۱ میلیون تومان

سمند EF7 دوگانه‌سوز    ۳۲۵ میلیون تومان

سمند سورن ELX    ۲۷۷ میلیون تومان

دنا تیپ یک    ۳۵۲ میلیون تومان

دنا پلاس دنده‌ای توربو    ۴۶۶ میلیون تومان

دناپلاس توربو اتوماتیک    ۴۷۷ میلیون تومان

پژو ۴۰۵    ۲۷۴ میلیون تومان

پژو پارس    ۲۷۸ میلیون تومان

پژو پارس اتوماتیک    ۴۰۰ میلیون تومان

پژو ۲۰۷ دنده‌ای    ۳۵۵ میلیون تومان

پژو ۲۰۷ اتوماتیک    ۵۴۴ میلیون تومان

رانا LX    ۲۴۸ میلیون تومان

رانا پلاس    ۲۷۱ میلیون تومان

تارا دنده‌ای    ۴۰۵ میلیون تومان

پژو ۲۰۶ تیپ ۲    ۲۶۸ میلیون تومان

پژو ۲۰۶ تیپ ۵    ۳۱۸ میلیون تومان

پژو ۲۰۶ صندوقدار    ۳۱۴ میلیون تومان

تندر ۹۰    ۴۴۰ میلیون تومان

پژو ۲۰۰۸    یک میلیارد و ۱۱۵میلیون تومان

هایما S5    ۶۹۵ میلیون تومان

هایما S7    ۷۹۰ میلیون تومان

سوزوکی گرندویتارا اتوماتیک    یک میلیارد و ۴۱۰ میلیون تومان

پژو ۵۰۸    یک میلیارد و ۵۵۵ میلیون تومان

قیمت خودرو در سال های اخیر با توجه به رویدادهای مختلف روند صعودی داشته است.از حوادث دی ماه ۹۶ تا وقایع پس از سهمیه بندی بنزین در آبان ۹۸؛ همگی موجب افزایش شدید قیمت خودرو در بازار ایران شدند .

در کنار این عوامل بیرونی، یک دلیل عمده برای این افزایش قیمت نیز وجود دارد؛ عرضه نامتوازن خودرو از سوی تولیدکنندگان .عرضه ای که به مراتب پایین تر از سطح تقاضای موجود در بازار بوده است . همه انواع خودروها در بازار ایران افزایش قیمت را تجربه کردند؛ با این حال مسئولان صنعتی کشور سهمیه بندی دوباره بنزین را بر بازار خودرو بی تاثیر خوانده و بازهم بر وجود دلالان تاکید داشتند .این در حالی است که رضا رحمانی وزیر صنعت وقت، در گفتگویی به نقش قیمت بنزین در بازار خودرو اشاره داشت .

رضا رحمانی گفت: قیمت سازی در فضای مجازی یکی از دلایل افزایش قیمت پراید و پژو ۲۰۶ در بازار است .وی افزود: افزایش قیمت بنزین به صورت طبیعی بر قیمت هر کالاهایی اثر گذاشته و نمی توان تاثیر آن بر بازار خودرو را نادیده گرفت. تصویری که بازار خودرو در ایران به دست می دهد، نمایانگر این موضوع است که تغییرات قیمتی محصولات ایران خودرو در ماه های اخیر عمدتا افزایشی بوده؛ مگر در مقاطعی خاص .

مثلا طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای عرضه خودرو از سوی شرکت خودروسازی .به گفته کارشناسان طرح های فوق العاده فروش که از خردادماه سال گذشته آغاز شده در کنار آنها اعمال نظارت شدید از سوی سازمان بازرسی کل کشور موجب تثبیت قیمت خودرو در بازار شده است .

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران نظارت شدید و طرح های جدید فروش در حوزه خودرو موجب کاهش ۳۵ درصدی قیمت خودرو در بازار آزاد شده است .

هرچند طرح های فروش فوری و پیش فروش محصولات ایران خودرو و سایپا روند افزایش قیمت خودرو را متوقف کرد اما بنا بر ادعای کارشناسان هر وقفه ای در عرضه، تعادل بازار را به هم می ریزد .

در سال های اخیر نگاهی که برخی مردم به خودرو دارند ، نگاهی نه به عنوان کالای مصرفی، بلکه به عنوان یک سرمایه است .

از آنجاییکه «خودرو» یکی از پر بحث ترین مباحث در میان ایرانی ها است ، اطلاع از بروزترین قیمت خودرو اهمیت دو چندان پیدا کرده است .

درست مثل قیمت طلا ، اطلاع از نوسانات بازار خودرو برای کسب سود بیشتر و یا جلوگیری از ضرر مهم است.

بدین منظور سرویس منهای فوتبال دیلی فوتبال سعی دارد به صورت روزانه آخرین قیمت خودروهای داخلی سایپا و ایران خودرو را برای مخاطبان فراهم کند .

به عقیده سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران تداوم عرضه خودرو از سوی ایران خودرو و سایپا، فاصله قیمت خودرو از درب کارخانه تا بازار آزاد را کاهش محسوسی می دهد.

پیش بینی موتمنی از چشم انداز قیمت نهایی محصولات ایران خودرو و سایپا در بازار ادامه روند کاهشی است.

تجربه سال گذشته در کاهش فاصله قیمت ها از اردیبهشت ماه تا شهریور ماه نشان می دهد که در صورت وجود عرضه مناسب و نظارت، جلوی سوداگری در بازار خودرو گرفته می شود .

قیمت گذاری خودرو بر اساس روش های مختلفی انجام می شود. هرچند عرضه و تقاضا اصلی ترین دلیل افزایش یا کاهش قیمت هر کالایی از جمله خودرو های ایران خودرو است اما علاوه بر این قیمت خودرو در بازار ایران به دلایل دیگری نیز وابسته است. دلالان بازار خودرو از جمله عواملی هستند که روند قیمت گذاری خودرو در ایران را تا حدودی دچار اخلال می کنند .

سایت های انتشار آگهی فروش نیز از جمله عوامل جدید موثر بر قیمت خودرو در بازار آزاد هستند که مسئولان همواره بر لزوم نظارت بیشتر بر آنها تاکید دارند .

ارسال نظر