یارانه نقدی | واریز یارانه نقدی

بهترین خبر این ماه | یارانه نقدی و کالابرگ اختیاری است | وزیر کار از جزئیات بیشتر گفت

طبق گفته مرتضوی وزیر کار انتخاب کالا (طرح کالابرگ) و یارانه نقدی اختیاری است.

بهترین خبر این ماه | یارانه نقدی و کالابرگ اختیاری است | وزیر کار از جزئیات بیشتر گفت
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

یارانه نقدی به زودی حذف می شود. یارانه نقدی شامل همه افراد نمی شود. یارانه نقدی مبلغ چندانی نداشت. یارانه نقدی با چالش زیادی همراه بود. جزئیات حذف یارانه نقدی را بخوانید.

یارانه نقدی

وزیر کار گفت: ۱۱ کالا برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی پیش‌بینی شده است که افراد می‌توانند کالاها یا یارانه نقدی را انتخاب کنند.

«سیدصولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت در پاسخ به تسنیم اظهار داشت: وزارت تعاون با همکاری بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و وزارت صمت سامانه‌ای طراحی کرد که در چند شهرستان هرمزگان آزمایشی اجرا شدند.

وی افزود: اکنون این آمادگی وجود دارد تا در گستره استان هرمزگان به صورت اختیاری انجام شود؛ یعنی مردم می‌توانند یارانه نقدی بگیرند یا کالا خرید کنند.

مرتضوی خاطرنشان کرد: حدود 11 قلم کالا پیش‌بینی شده است که انتخاب این کالاها هم اختیاری است. یعنی یک فرد می‌تواند با تمام یارانه‌اش برنج یا کالاهای پروتئینی بخرد.

اقدامات برای بازنشستگان

وزیر کار همچنین عنوان کرد: در یک ماه گذشته خدمات ویژه‌ای به بازنشستگان تأمین اجتماعی و کشوری ارائه شد. انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی تمامی بازنشستگان با افزایش 80 درصدی شرح خدمات و 120 درصد منابع ریالی هدیه دولت بود.

وی افزود: واریز حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به همراه یک ماه معوق افزایش سایر سطوح از دیگر اقدامات وزارت کار بود.

مرتضوی تأکید کرد: تلاشمان این است تا منابعمان را به موقع برای پرداخت حقوق بازنشستگان آماده کنیم.

ثبت‌نام مجدد جاماندگان یارانه نقدی

وزیر کار همچنین بیان کرد: کسانی که تحت هر شرایطی یارانه‌شان را دریافت نکردند یا استحقاق دریافت یارانه دارند، یا اینکه به دلایل مختلف در آن بازه زمانی ثبت‌نام نکرده بودند، می‌توانند به سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها مراجعه و ثبت‌نام کنند.

وی اضافه کرد: سپس اطلاعات در اختیار معاونت رفاه وزارت تعاون قرار می‌گیرد. آزمون وُسع به عمل می‌آید و نتیجه، هم به متقاضی و هم به سازمان هدفمندی یارانه‌ها ابلاغ می‌شود.

حقوق و دستمزد کارگران

مرتضوی درباره تصمیم‌گیری درخصوص حقوق و دستمزد کارگران در سال 1402 هم گفت: در جلسه آتی شورای کار نسبت به انتخاب کمیسیون تخصصی برای بررسی‌های شرایط و موازین قانونی تصمیم‌گیری می‌شود. متعاقباً اطلاعات کافی به استحضار خواهد رسید.

وی همچنین اعلام کرد: حسب رصد سامانه معاونت اشتغال وزارتخانه، دستگاه‌های اجرایی نسبت به ایفای نقش خود جلوتر از زمان هستند و فرصت‌های شغلی را که در دستور کار داشتند، ایجاد کردند.

در پی تأمین منابع برای «جوانی جمعیت»

وزیر کار همچنین درباره قانون جوانی جمعیت عنوان کرد: گروهی را به سرپرستی معاونت فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتخاب کردیم که یکی از محورهای فعالیتشان جوانی جمعیت است. در پی تأمین منابع هستیم.

وی افزود: به شرکت‌های تابعه اعلام شده است که در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی یکی از مهمترین مباحثی که در دستورکار قرار می‌گیرد بحث جوانی جمعیت است./ تسنیم

اگر یارانه نگرفتید بخوانید؛ ثبت نام جاماندگان یارانه نقدی آغاز شد

با وجود اینکه یارانه نقدی هر ۲۰ ام در ماه واریز می شود، هنوز افرادی هستند که یارانه دریافت نکرده اند.

از این رو اخبار یارانه حاکی از آغاز ثبت نام افرادی است که هنوز یارانه معیشتی خود را دریافت نکرده اند.

پیرو همین موضوع، وزیر کار در روزهای گذشته اعلام کرد که جاماندگان یارانه می توانند برای دریافت یارانه خود ثبت‌ نام کنند.

وی افزود: کسانی که تحت هر شرایطی یارانه خود را دریافت نکردند، می‌توانند به سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها مراجعه و ثبت‌نام کنند.

همچنین علاوه بر یارانه بگیران، سهام داران عدالت هم در روزهای ابتدایی ماه دی ۱۴۰۱، به عدم واریز سود سهام اشاره کرده اند.

یارانه نقدی این افراد سه برابر شد

سخنگوی دولت در ادامه به تشریح برخی مصوبات دولت پرداخت و اظهار داشت: دولت برای نخستین بار با افزایش ۵۰ درصدی یارانه مراکز نگهداری شبانه روزی معلولان موافقت کرد و یارانه مراکز نگهداری روزانه معلولان ۳۵ و یارانه پرستاران و مادرانی که در منزل از معلول مراقبت می کنند، ۲۰ درصد افزایش یافت.

وی افزود: هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با افزایش میزان کمک هزینه (یارانه) پرداختی سازمان بهزیستی کشور به مراکز غیردولتی (روزانه و شبانه روزی) بابت نگهداری، مراقبت و خدمات توانبخشی، آموزشی، حرفهآموزی معلولان و حق پرستاری افراد دارای آسیب نخاعی و معلولان شدید و خیلی شدید از محل اعتبارات تخصیصی سازمان مذکور مندرج در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور موافقت کرد.

یارانه نقدی برای این استان آزمایشی کالابرگی شد؟

صولت مرتضوی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح کالابرگ الکترونیکی به صورت آزمایشی در استان هرمزگان شروع شده و بازتاب خوبی از آن گرفته شد.

وی ادامه داد: به محض اینکه بستر آن فراهم شود، به صورت آزمایشی اجرا می کنیم. امیدواریم هرچه زودتر این طرح اجرا شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: استفاده از کالابرگ اختیاری است یعنی کسانی که خواستند می توانند از استفاده کنند و کسانی که خواستند می توانند از مبلغ نقدی استفاده کنند.

گفته سیدصولت مرتضوی، سازوکار اجرای این طرح این است که کارت الکترونیکی افراد معادل مبلغ یارانه شارژ می شود و افراد در یک بازه زمانی مشخص مختار هستند با این کارت، پروتیین خرید کنند یا اینکه زمانی که یارانه به حساب افراد واریز می شود، پول آن را برداشت کنند.

یارانه نقدی این ماه دو برابر شد

بهادری جهرمی گفت: روند آماده سازی زیرساخت های کالابرگ الکترونیکی مستمرا در حال پیگیری و انجام است.

واریز نقدی یارانه‌ها با سیاست مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه کالا‌های اساسی از اردیبهشت ماه امسال آغاز شد و طی هفت مرحله شاهد واریز مبالغ ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به ازای تعداد افراد خانوار مشمول طرح به حساب سرپرستان خانوار بودیم. این در حالی است که بر اساس قانون بودجه سال جاری، دولت در جهت جبران زیان رفاه مصرف‌کننده برای کالا‌های اساسی بایستی از طرق کالابرگ الکترونیکی اقدام کند.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب