نکات آشپزی | نکات آشپزی حرفه ای

کوکی کلاسیک خوشمزه رو با این نکات آشپزی تهیه کن | با این کوکی کلاسیک همه عاشقت میشن

کوکی کلاسیک یکی از انواع شیرینی‌های خوشمزه است.

کوکی کلاسیک خوشمزه رو با این نکات آشپزی تهیه کن | با این کوکی کلاسیک همه عاشقت میشن
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

رعایت کردن نکات آشپزی و مراحل آن برای پختن یک غذای خوشمزه، از مهمترین، ویژگی های یک آشپز است. نکات آشپزی غذا های ایرانی کاملا متفاوت از غذا های خارجی است. نکات آشپزی در اکثر خورشت های ایرانی همسان و نزدیک به یکدیگر هستند. آشپز های حرفه ای در جهان همیشه نکات آشپزی را رعایت کرده و به نکات کلی آشپزی غذا ها از خود نکته های جدید به وجود می آورند. برای یادگیری نکات آشپزی با ما در سایت بازار بورس همراه باشید.

کوکی کلاسیک یکی از انواع شیرینی‌های خوشمزه و بین المللی است که با رسپی‌های مختلفی درست می‌شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکی کلاسیک ادامه مطلب را بخوانید.

مواد لازم کوکی کلاسیک

کره ۱۰۰ گرم

شکر قهوه‌ای ۱۳۵ گرم

شکر ۱۵ گرم

تخم مرغ ۵۵ گرم

آرد ۲۲۵ گرم

بیکینگ پودر ۴ گرم

عصاره وانیل ۴ گرم

نمک یک گرم

شکلات دارک ۲۱۵ گرم

نمک دریا برای تزیین

طرز تهیه کوکی کلاسیک

مرحله اول

برای تهیه کوکی کلاسیک خوشمزه در ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل تمام مواد یخچالی را از یخچال خارج کرده تا دمای آن‌ها با دمای محیط کاملا هماهنگ شوند. حالا شکر قهوه‌ای را درون یک کاسه مناسب می‌ریزیم.

مرحله دوم

در ادامه کره به دمای محیط رسیده را به کاسه اضافه کرده و با همزن دستی به خوبی مخلوط می‌کنیم تا مخلوط کره خامه‌ای شود. حالا تخم مرغ و وانیل را به کاسه اضافه کرده و به خوبی هم می‌زنیم تا مواد ترکیب شوند.

مرحله سوم

حالا آرد را به همراه نمک و بیکینگ پودر درون الک ریخته و ۳ مرتبه الک می‌کنیم، سپس کم‌کم به کاسه می‌افزاییم و هم می‌زنیم تا بافت خمیر کوکی یکدست شود. در ادامه شکلات دارک را خرد کرده و به کاسه اضافه می‌کنیم.

مرحله چهارم

حالا در حدی که شکلات‌ها درون خمیر پخش شوند هم می‌زنیم، سپس روی کاسه را با سلفون می‌پوشانیم و اجازه می‌دهیم خمیر کوکی به مدت یک شب درون یخچال استراحت کند. پس از گذشت این زمان خمیر را از یخچال خارج می‌کنیم.

مرحله پنجم

حالا اجازه می‌دهیم خمیر به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه در دمای محیط بماند تا نرم شود. در ادامه سینی فر را با کاغذ روغنی می‌پوشانیم، سپس از خمیر اسکوپ‌های ۴۰ گرمی برداشته و با فاصله از هم درون سینی فر قرار می‌دهیم.

مرحله ششم

در این مرحله اسکوپ‌ها را به مدت ۲ ساعت درون فریزر قرار می‌دهیم تا کاملا منجمد شوند. ۱۵ دقیقه قبل از اتمام زمان استراحت خمیر، فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می‌کنیم تا فر به طور کامل گرم شود.

مرحله هفتم

پس از گذشت این زمان سینی را از فریزر خارج می‌کنیم و بلافاصله طبقه وسط فر قرار داده، سپس اجازه می‌دهیم کوکی‌ها به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه تا زمانی که اطراف آن‌ها قهوه‌ای روشن شود، درون فر بماند تا کاملا پخته شوند.

مرحله هشتم

پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج کرده و بدون دست زدن اجازه می‌دهیم کوکی‌ها کاملا خنک شوند. در نهایت مقداری نمک دریا روی کوکی‌ها ریخته و آن‌ها را درون ظرف مورد نظرمان منتقل می‌کنیم.

دیدگاه خود را ارسال کنید