اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی کشور

اخبار هواشناسی امروز 14 خرداد 1402 | هشدار هواشناسی به این استان ها

سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: دوشنبه(۱۳ خرداد) در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط رگبار پراکنده گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد گردو خاک پیش بینی می‌شود.

اخبار هواشناسی امروز 14 خرداد 1402 | هشدار هواشناسی به این استان ها
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند.  اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد.  اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط شمال غرب، شمال شرق، دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، ارتفاعات زاگرس مرکزی و برخی نقاط استان‌های یزد، اصفهان، فارس، کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد گرد و خاک پیش بینی می شود.  همچنین این شرایط امروز در برخی مناطق شمال شرق نیز حاکم است.

اخبار هواشناسی ایران / وزش باد شدید در نواحی شرقی کشور

روز سه شنبه همین شرایط در شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، سواحل دریای خزر، اردبیل، دامنه و ارتفاعات جنوبی البرز و در بخش‌هایی از استان‌های قم، مرکزی، اصفهان، یزد،کرمان و سیستان و بلوچستان خواهد بود.

 چهارشنبه به تناوب در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، مرکز، جنوب شرق دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان یزد و شمال شرق فارس و پنجشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده در برخی مناطق غرب، شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت گاهی با احتمال گردوخاک و در مناطق مستعد تگرگ پیش بینی می شود.

علاوه براین در روز چهارشنبه به سبب نفوذ جریانات خنک شمالی، ضمن کاهش دما در نوار شمالی کشور بارش در استان‌های ساحلی دریای خزر تشدید می‌شود.

در پنج روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه (زابل) و امروز در استان خوزستان در بعضی ساعات وزش باد شدید گردوخاک و کاهش دید پیش بینی می شود. همچنین طی روزهای سه شنبه تا پنجشنبه دریای خزر مواج و متلاطم است.

وزش باد شدید در نواحی شرقی کشور/ هواشناسی ایران امروز یک‌شنبه ۱۴ خرداد

 به نقل از باشگاه خبرنگاران، صادق ضیائیان گفت: طی ۵ روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در بخش‌هایی از شمال غرب کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات البرز شرقی، بخش‌هایی از استان های یزد، اصفهان، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی، در برخی نقاط گرد و خاک را پیش بینی می‌کنیم.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی، همین شرایط برای روز یکشنبه برای خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی انتظار می‌رود.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب