قیمت سکه | قیمت سکه در بازار | افزایش قیمت سکه

سقوط قیمت سکه به ته دره | قیمت شوکه کننده سکه در 4 ماه گذشته

روز گذشته قیمت طلا و سکه در روند کاهشی آغاز به کار کرد. این روند از ابتدای هفته جاری بر بازار فلز زرد حاکم بوده است. قیمت سکه امروز به کمترین قیمت خود طی چهار ماه گذشته رسید.

سقوط قیمت سکه به ته دره | قیمت شوکه کننده سکه در 4 ماه گذشته
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت سکه این روزها در نوسان است. قیمت سکه روز گذشته کاهشی شد. قیمت سکه عاملی برای افزایش خریداران شد. قیمت سکه در معاملات پشت خطی بسیار مهم و تاثیرگذار است. قیمت سکه امروز را در ادامه می خوانیم.

روز گذشته قیمت طلا و سکه در روند کاهشی آغاز به کار کرد. این روند از ابتدای هفته جاری بر بازار فلز زرد حاکم بوده است. قیمت سکه امروز به کمترین قیمت خود طی چهار ماه گذشته رسید.

روز گذشته،‌ قیمت طلا و سکه متاثر از افت قیمت انس جهانی طلا و کاهش محدود دلار در روند نزولی قرار گرفت. قیمت سکه به پایین‌ترین سطح قیمتی طی چهار ماه گذشته رسیده است.

معامله‌گران طلا و سکه در روزهای اخیر روند نزولی قیمت در بازار فلز زرد را بیش از آنکه متاثر از دلار بدانند تحت تاثیر کاهش انس جهانی طلا می‌دانند. آنها معتقدند جو بازارهای مالی در رکود است، به همین منظور روند خرید و فروش در بازار فلز زرد در پایین‌ترین حد خود طی ماه‌های گذشته قرار دارد.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۱۹۲۲ دلار مبادله می‌شود و نوسان زیادی دارد.

سکه امامی محدوده حمایت را شکست

روز گذشته دوشنبه ۱۹ تیرماه قیمت سکه امامی ۲۸۱ هزار تومان ارزان شد. این قطعه از نیمه کانال ۲۸ میلیون تومانی پایین‌تر آمد و محدوده حمایتی ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را شکست. این قطعه روز قبل با قیمت ۲۸ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان مبادله شد.

دیروز قیمت سکه بهار بیشترین کاهش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه،‌ برخلاف روند افزایشی محدود دو روز ابتدایی هفته با افت ۳۲۱ هزار تومانی پرچمدار بیشتری کاهش قیمت بود. سکه بهار با رقم ۲۵ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان مبادله شد.

روز قبل نیم‌سکه و ربع‌ سکه ۱۵۰ هزار تومان افت قیمت داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان مبادله شدند. دیروز سکه گرمی کاهش ۱۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان مبادله شد.

حباب سکه بهار ۲ میلیونی شد

روز گذشته قیمت طلا همانند قیمت سکه افت داشت. هر مثقال طلا با ۳۳ هزار تومان کاهش در کانال ۱۰ میلیون تومانی یک پله عقب نشست و با قیمت ۱۰ میلیون و ۱۷۹ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلا نیز ۹ هزار و ۲۰۰ تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و ۳۴۸ هزار تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۳۱۷ هزار تومان رسید.

روز گذشته، حباب تمام قطعات سکه کاهش داشت. بیشترین مقدار افت حباب مربوط به سکه بهار با ۲۱۲ هزار تومانکاهش بود. این کاهش قیمت حباب سکه بهار را در کانال دو میلیون تومانی نشاند. دیروز حباب سکه امامی ۲۰۷ هزارتومان  کاهش داشت.

قیمت سکهمهار قیمت سکه در دستور کار دولت

قیمت دلار در هفته گذشته مانند دلار روند صعودی داشت و به کانال ۱۶ میلیون تومان رسید. امروز نیز سکه از کانال جدید عبور و به محدوده ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. واضح است که قیمت سکه و طلا دنباله‌روی نرخ دلار هستند. البته قیمت انس جهانی طلا نیز هفته گذشته  به یک هزار و ۶۲۲ دلار رسید که نسبت به ابتدای هفته ۲۴ دلار کاهش قیمت را  شاهد بودیم.

افزایش قیمت طلا و سکه در حالی است که پیش از این بسیاری از کارشناسان اعلام کرده بودند که با توجه به ثبات قیمت دلار، بازار طلا و سکه هم بازار با ثباتی است و فعلا نباید چشم انتظار افزایش قیمت طلا بود.

هر چند که ثبات بازار دلار توسط بازارساز و با سیاست‌های بانک مرکزی بر مدار آرامش بود اما به نظر می‌رسد دولت برای مهار قیمت طلا و سکه و همچنین کاهش حباب سکه راهکار انتشار اوراق سکه با سررسید شش ماهه را در دستور کار قرار داده است.

حباب سکه حذف می‌شود؟

حباب سکه از تابستان رکورد زده، به طوری که حباب تمام سکه امامی به بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده و حباب ربع سکه هم نزدیک به ۵۰ درصد قیمت این‌قطعه از سکه است. بانک مرکزی برای اینکه رشد بازار سکه را تعدیلی کند روز پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ از انتشار اوراق سکه با سررسید شش ماهه خبر داد.

قیمت سکه روز چهارشنبه وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. از ابتدای هفته تا کنون سکه بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت. آیا این سقف تاریخی قیمت طلا و سکه محدوده جدید قیمت‌ها در بازار است؟

قیمت سکه تمام بهار آزادی وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد. قیمت این قطعه از سکه در نخستین روز از هفته جاری با روند کاهشی اندک با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان معامله شده بود اما در طول هفته‌جاری تا به امروز بیش از یک میلیون تومان رشد قیمت داشت.

در حالی که قیمت طلا قله‌های جدید قیمتی را فتح می‌کند و از بازار سقف‌شکن دلار در داخل کشور تاثیر می‌گیرد قیمت انس جهانی دیروز و امروز هم روند افزایشی داشت. در حال حاضر قیمت هر انس طلا ۱,۶۵۵٫۰۳ دلار است و طی دو روز گذشته ۲۸ دلار رشد قیمت داشته است.

با رشد قیمت دلار قیمت طلا و سکه نیز محدوده‌های قیمتی جدیدی را تجربه کرده است. قیمت‌ سکه هم اکنون در بالاترین قیمت تاریخی خود قرار دارد و به نظر می‌رسد اخبار نامساعدی که در روزهای اخیر از کشورهای همسایه و جامعه بین‌المللی می‌شنویم بیش از پیش بر بازارهای مالی اثر گذاشته است.

طی روزهای گذشته خروج سرمایه‌ای که از بورس به سوی بازار ارز و طلا و سکه سرازیر شد اثر بسیاری بر رشد این بازارها داشت. باید دید کاهش قیمت کالاهای سرمایه‌ای نظیر طلا در روزهای آینده با توجه به مهار قیمت دلار، شدنی است و آیا نهادهای تصمیم‌گیر برنامه‌ای برای کاهش التهابات بازار دارند؟

روز چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی با حدود ۴۰۰ هزار تومان رشد قیمت در حدود ۱۶ میلیون و ۵۶ هزار تومان رسید. سکه طرح قدیم وارد کانال ۱۵ میلیون تومانی شد و ۳۰۰ هزار تومان رشد قیمت نسبت به روز سه‌شنبه داشت. این قطعه از سکه در ابتدای هفته در پله‌های آخر محدوده ۱۳ میلیون تومانی در نوسان بود.

نیم‌سکه و ربع‌سکه هر کدام با ۱۵۰ هزار تومان رشد قیمت به ترتیب ۸ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و ۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در بازار معامله شدند. سکه گرمی اما کمترین رشد قیمت را در خانواده خود داشت و با حدود ۱۵ هزار تومان افزایش به قیمت ۳ میلیون و ۱۶۵ هزار تومان رسید.

امروز با وجود رشد قیمت سکه اما حباب آن روند کاهشی داشت. حباب سکه قدیم با نزدیک به ۲۴۰ هزار تومان کاهش قیمت به حدود یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید. حباب سکه امامی نزدیک به ۱۶۰ هزار تومان کاهش داشت و به ۲ میلیون و ۵۴۳ هزار تومان رسید. در میان تمام قطعات سکه تنها حباب نیم سکه ۱۵ هزار تومان رشد داشت و به نزدیک ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید.

هر مثقال طلا با افزایش حدودی ۱۴۰ هزار تومانی وارد کانال ۶ میلیون تومانی شد. هر گرم طلا ۳۲۸ هزار تومان افزایش قیمت داشت و به یک میلیون و ۴۰۷ هزار تومان رسید. قیمت‌ها در لحظه نگارش این گزارش با نوسان حدودی ۱۰ هزار تومانی همراه بود اما کانال‌های ذکر شده برای انواع سکه تغییری نکرد.

قیمت سکهقیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به ۱.۹۲۸ دلار (یک  هزار و ۹۲۸ دلار) رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ یک میلیون و ۲۸۹ هزار تومان معامله می‌شود. شما می‌توانید نرخ امروز طلا و سکه را در جدول زیر مشاهده کنید:

نام محصول نرخ (تومان)

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید  12,800,000

سکه تمام طرح قدیم 12,650,000

نیم سکه بهار آزادی 7,250,000

ربع سکه بهار آزادی 4,150,000

سکه گرمی 2,500,000

اونس جهانی یک هزار و 928 دلار و 42 سنت 

طلای ۱۸ عیار 1,289,200

پیام آمریکا به بازار سکه در ایران

شب گذشته یک خبر جدید از برجام بازار سکه در تهران را تحت تاثیر قرار داد .وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که چندان خوشبین نیست که توافق هسته ای احیا شود. بلینکن عنوان کرد، با وجود تمام تلاش هایی که برای دستیابی به توافق انجام داده ایم و با وجود این امر که این توافق برای امنیت ما بهتر خواهد بود، من چندان به دستیابی به این توافق خوشبین نیستم.

از نظر برخی از تحلیلگران بازار سکه این سیگنال می تواند قیمت سکه در بازار امروز را صعودی کند اما عده ای دیگر معتقدند  تا زمانی که اسکناس امریکایی به مرز 27 هزار و 800 تومان نرسد نمی توان انتظار صعود سکه به 12 میلیون و 800 هزار تومان را داشت.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز  18  فروردین 1401  چگونه پیش بینی کرده اند؟

ارسال نظر

 

آخرین مطالب