اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

اخبار هواشناسی امروز 19 مرداد | هواشناسی امروز چیست؟

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به تداوم هوای گرم در اکثر مناطق کشور نسبت به شدت گرفتن تابش اشعه فرابنفش در ساعات میانی روز هشدار داد.

اخبار هواشناسی امروز 19 مرداد | هواشناسی امروز چیست؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند.  اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد.  اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

صادق ضیاییان، درباره شرایط جوی طی روزهای پایانی هفته در روزهای پنجشنبه و جمعه (۱۹ و ۲۰ مرداد)، گفت: استقرار جوی پایدار و تداوم گرمای هوا در اکثر مناطق کشور، وزش باد به ویژه قله‌ها و خط الرأس‌های مرتفع طی ساعات بعدازظهر موقتی شدید و طی پنجشنبه بارش‌های همرفتی پراکنده به‌صورت رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ برای جنوب کرمان و شمال هرمزگان و بخش‌هایی از فارس پیش‌بینی می‌شود که در چنین شرایطی باید از فعالیت‌های کوهنوردی و دره نوردی در این مناطق اجتناب شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با توجه به شرایط جوی موجود توصیه کرد و گفت: با توجه به گرمایش هوا طی روزهای آینده، تمهیدات لازم شامل به‌همراه داشتن مایعات کافی در مسیر صعود برای اجتناب از گرمازدگی درنظر گرفته شود همچنین با توجه به گرمایش شدید هوا و ذوب یخچالی در دامنه‌شمالی دماوند، خطر سقوط و ریزش سنگ وجود دارد بنابراین توصیه می‌شود حتی‌الامکان از کمپینگ و صعود از این دامنه اجتناب شود.

وی افزود:با توجه به شدت گرفتن تابش اشعه فرابنفش در ساعات میانی روز، اقدامات محافظتی مناسب جهت کاهش آسیب به پوست و چشم لحاظ شود.

ضیاییان در پایان تصریح کرد: رعایت زمانبندی مناسب برای صعود جهت پرهیز از مواجه شدن با رگبارهای عصرگاهی و اجتناب از قرارگیری در منطقه مخاطره در زمان وقوع رعدوبرق مدنظر قرار گیرد. همچنین با توجه به افزایش تردد فصلی و ازدحام در صعود قله‌های شاخص مانند علم کوه و دماوند، احتیاط لازم برای پرهیز از آسیبِ ناشی از پرتاب و سقوط سنگ در مسیر صعود و انتخاب مکان مناسب کمپینگ به‌عمل آید.

پیش بینی هواشناسی از جوی آرام طی ۵ روز آینده در بسیاری از نقاط کشور

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور، طی روزهای پنجشنبه و جمعه در هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب شرق فارس به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، رشد ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

در پنج روز آینده در سایر نقاط کشور جوی نسبتا پایدار برقرار است. طی پنج روز آینده در برخی مناطق شمال شرق شرق جنوب شرق و بخش هایی از مرکز کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک پیش بینی می شود. این وضعیت در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل شدت بیشتری دارد.

طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب