اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

طوفان در انتظار این استان هاست | اخبار هواشناسی امروز 24 مرداد

سازمان هواشناسی با صدور هشدار برای کشاورزان برخی استان‌ها و طوفان گردوخاک در سیستان و بلوچستان از جو آرام و پایدار کشور تا روز جمعه خبر داد.

طوفان در انتظار این استان هاست | اخبار هواشناسی امروز 24 مرداد
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند.  اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد.  اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

 پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد تا روز جمعه در اکثر مناطق کشور جو پایداری حاکم است.

شنبه هفته آینده در مناطقی از شمال غرب کشور رگبار،‌رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شده است.

طی 3 روز آینده در شمال شرق و شرق کشور به‌ویژه در زابل در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. همچنین طی 5 روز آینده شرق دریای عمان و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مرکز و شرق خلیج‌فارس مواج و متلاطم است.

توصیف سامانه دوم: تداوم گرادیان فشاری

زمان پایان: سه‌شنبه 1402/05/24

نوع مخاطره: وزش باد شدید، در نواحی مستعد خیزش گردوخاک

منطقه اثر:

سه‌شنبه 1402/05/24: شرق کرمان، غرب سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: در مناطق مستعد خیزش گردوخاک و احتمال طوفان گردوخاک، کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها، تیرهای برق و سازه‌های موقت، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال.

توصیه: احتیاط و اجتناب از رفت‌وآمد غیرضروری برای افراد سالمند و بیماران تنفسی و قلبی، پرهیز از کویرنوردی، احتیاط در تردد جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور، عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان کهنسال و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی.

توصیف سامانه: افزایش وزش باد و افزایش ارتفاع امواج

زمان پایان: بعدازظهر سه‌شنبه 1402/05/24

نوع مخاطره: وزش باد گاهی شدید شمال شرقی-جنوب شرقی با حداکثر سرعت 14 متر بر ثانیه و افزایش ارتفاع امواج در سواحل 1.5 متر و دور از سواحل تا 2 متر در استان‌های خوزستان و بوشهر در شمال و مرکز خلیج فارس.

منطقه اثر: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر در خلیج‌فارس.

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناگران و شناورهای سبک، تفریحی، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌ها و احتمال آسیب به تأسیسات دریایی.

توصیه: اجتناب از عملیات تفریحی، به‌ویژه غواصی و شنا، محدودیت در سفرهای دریایی با شناور سبک، محدودیت در فعالیت‌های دریایی از جمله ورود و خروج کشتی به بنادر و احتیاط در صیادی بویژه در فراساحل.

انتهای پیام

ارسال نظر

 

آخرین مطالب