قیمت خودرو| قیمت خودرو امروز| قیمت امروز خودروهای داخلی| قیمت امروز خودروهای واردات

قیمت خودرو امروز 15 فروردین 1401|گرانی 20 میلیونی این خودروها

مشاهده قیمتگذاری انواع خودروها در بازار نشان می دهد قیمت خودروهای مدل ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته رشد ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومانی را تجربه کرده اند.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت خودرو امروز افزایشی شد. قیمت خودرو در بازار گران شد. قیمت خودرو در بازار طی ماه های گذشته افزایشی شد. قیمت خودرو پس از ممنوعیت واردات گران تر شد. قیمت خودرو امروز با تغییر همراه شد.

قیمت خودرو

قیمت خودرو امروز

بازار خرید و فروش خودرو امروز رسماً فعالیت خود را در سال 1401 آغاز کرده است البته از روز گذشته نمایشگاه ها باز بود اما خبری از اعلام قیمت انواع محصولات در بازار نبود. در حال حاضر مشاهده قیمت گذاری انواع خودروها در بازار نشان می دهد قیمت خودروهای مدل 1401 نسبت به سال گذشته رشد 10 تا 20 میلیون تومانی را تجربه کرده اند.

مشاهده قیمت ها در بازار حکایت از آن دارد که پژوپارس مدل 1401 با قیمت 297 میلیو تومان به فروش می رسد این در حالی است که مدل 1400 این خودرو قیمت 275 میلیون تومانی دارد.

علاوه بر این  پژو206 تیپ 2 نیز امروز 276 میلیون تومان قیمت گذاری شده در حالی که مدل 1400 این محصول 265 میلیون تومان قیمت دارد. خودروی پژو 207 دنده ای هم مدل 1401 با قیمت 384 میلیون تومان فروخته می شود . اما مدل 1400 این خودرو 370 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

در محصولات سایپا نیز کوییک آر مدل 1401 با قیمت 207 میلیون تومان و مدل 1400 با قیمت 197 میلیون تومان به فروش می رسد. علاوه بر این تیبا 2 نیز مدل 1401 با 183 میلیون تومان و  پراید 111 با قیمت 187 میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

در خودروهای وارداتی نیز بلاتکلیفی آزادسازی واردات خودرو عاملی شده تا رکود در معاملاتبه وجود آید و خبری از خرید و فروش نباشد. بررسی ها نشان می دهد تغییرات قیمتی خودروهای وارداتی نسبت به داخلی نا چیز است و خبری از رونق معاملات در این خودروها نیست.

سعید موتمنی در مورد آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: وضعیت بازار خودرو این روزها آرام و بدون خریدار است. همه منتظر نتیجه مذاکرات احیای برجام هستند و خرید خود را به تعویق انداخته‌اند. کسانی هم که می‌خواستند خودروی صفر تهیه کنند منتظر پلاک‌گذاری سال جدید هستند.

گریه تلخ مهران مدیری وسط برنامه دورهمی | فیلم

گریه تلخ مهران مدیری وسط برنامه دورهمی | فیلم

وی ادامه داد: از طرفی هم نوسانات نرخ ارز نیز خریداران را بلاتکلیف گذاشته و آنها نمی‌دانند باید خرید خود را انجام دهند یا خیر. امسال تقاضای کاذب و تقاضا برای سرمایه‌گذاری در بازار خودرو وجود نداشت بلکه همه تقاضاها مصرفی بود اما این روزها تقاضای مصرفی نیز وجود ندارد.

وی افزود: قیمت خودرو در یک هفته اخیر کاهش پیدا کرده است. برای مثال پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که تا هفته گذشته ۲۶۷ میلیون تومان بود به ۲۶۲ تومان رسید یا سمند که ۲۶۷ میلیون تومان قیمت داشت به قیمت ۲۵۸ میلیون تومان کاهش یافت. مونتاژ هایما که ۸۵۰ میلیون تومان بود تا ۸۱۰ تومان رسیده و ۴۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشت. دناپلاس که ۴۹۰ میلیون تومان قیمت داشت تا ۴۷۰ میلیون تومان عقب‌نشینی کرده است.

موتمنی با اشاره به نرخ روز خودرو بیان کرد: قیمت سمند ۲۵۷ تا ۲۵۸ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ حدود ۲۹۷ میلیون تومان، پژو پارس ۲۷۳ میلیون تومان، LX کمتر از ۳۲۸ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ به میزان ۱۸۱ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ معادل ۱۶۷ میلیون تومان، تیبا صندوق‌دار ۱۷۶ میلیون تومان، تیبا هاچ بک ۱۸۲ میلیون تومان، کوییک ۱۹۰ میلیون تومان و کوییک R معادل ۱۹۴ میلیون تومان است. البته این قیمت‌ها اعلامی است ولی به دلیل کمبود تقاضا، راه چانه‌زنی برای خریداران باز است و احتمالا خریداران بتوانند با قیمت‌های کمتر هم خودروی مورد نیاز خود را بخرند.

رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی تهران در مورد چشم‌انداز بازار خودرو در سال جدید خاطرنشان ساخت: در سال ۱۴۰۱ اگر مذاکرات برجام به ثمر بنشیند و واردات خودرو هم انجام شود و نوسانات ارزی نداشته باشیم، هیچ کالایی از جمله خودرو نوسان قیمتی نخواهد داشت. امیدواریم در سال پیش رو با عرضه بیشتر و واردات این کالا به جایگاه مصرفی خود بازگردد. البته شرط این موضوع آن است که میزان عرضه و واردات به حدی باشد که نیاز بازار تامین شود.

وی افزود: اسفند سال ۹۷ اختلاف قیمت کارخانه با بازار ۳ الی ۴ درصد بود ولی امروز به ۷۰ تا ۱۰۰ درصد رسیده است و مصرف‌کننده نهایی قیمت بسیار بیشتری را پرداخت می‌کند. خواسته ما این است که اجازه داده شود در یک مقطع خودروی کارکرده وارد کشور شود، در این صورت قیمت همه خودروهایی که در بازار، گران فروخته می‌شوند، شکسته خواهد شد.

ارسال نظر