پیش بینی بورس| اخبار بورس| پیش بینی بورس امروز

پیش بینی بورس: اصلاح روند بازار تا کجا ادامه دارد؟

به زعم اغلب کارشناسان، در حال حاضر شاخص کل و شاخص هم وزن به محدوده مقاومتی خود رسیده‌اند و واکنش آنها به محدوده مقاومتی خود برای بازار سرمایه و فعالان اهمیت بسیاری دارد. به نظر می‌رسد شاخص کل در محدوده مقاومتی خود اصلاحی جزئی داشته باشد تا بتواند از آن عبور کند. شاخص هم وزن نیز در محدوده مقاومتی خود اصلاح خواهد داشت اما با رسیدن به محدوده حمایتی خود می‌تواند از کانال نزولی خارج شود.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

پیش بینی کارشناسان حاکی از آن است که اصلاحی جزئی در ادامه مسیر بازار وجود دارد اما بازار پس از این اصلاحات به اهداف بالاتری دست خواهد یافت. همچنان روند کلی بازار صعودی خواهد بود و نگرانی‌ای در بازار وجود ندارد.

آراد پورکار، کارشناس و فعال بازار سرمایه در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین، روند شاخص کل را بررسی کرد و گفت: شاخص کل به محدوده مقاومتی خود رسیده است و واکنش آن به این مقاومت برای بازار سرمایه و فعالان اهمیت بسیاری دارد. مقاومت بعدی که در سطح یک میلیون و ۵۸۵هزار واحد قرار دارد که محدوده بسیاری مهمی برای شاخص کل است. به نظر می‌رسد شاخص کل در این محدوده مقاومتی اصلاحی جزئی داشته باشد تا بتواند از آن عبور کند.

 وی افزود: در حال حاضر شاخص هم وزن نیز در روندی نزولی قرار دارد که در محدوده ۴۲۸هزار واحد تا ۴۳۰هزار واحد مقاومت دارد. به نظر می‌رسد شاخص هم وزن نیز در محدوده مقاومتی مذکور اصلاح داشته باشد اما با رسیدن به محدوده حمایتی خود می‌تواند از کانال نزولی خارج شود.

پیش بینی بورس فردا؛ رالی صعودی بازار ادامه دارد؟

پورکار تشریح کرد: بنابراین می‌توان گفت اصلاحی جزئی در ادامه مسیر بازار وجود دارد اما بازار پس از این اصلاحات به اهداف بالاتری دست خواهد یافت. همچنان روند کلی بازار صعودی خواهد بود و نگرانی‌ای در بازار وجود ندارد.

آراد پورکار

این کارشناس بازار سرمایه ضمن بررسی روند شاخص‌ها هم وزن به تحلیل صنایع پرداخت و گفت: در میان صنایع نیز پالایشی‌ها همچنان با توجه به نرخ کرک اسپرد اصلاح زیادی در ادامه روند خود ندارند و در رالی صعودی بازار می‌توانند عملکردی بهتری در مقایسه با سایر صنایع داشته باشند.

ارسال نظر