حقوق معلمان

میزان افزایش حقوق معلمان بعد از اجرای رتبه بندی چقدر خواهد بود؟

علیرضا منادی اظهار کرد:کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گام‌های بزرگی برداشته شود و یکی از این گام‌ها قانون تحول رتبه بندی معلمان بود که در این سال ها اتفاق افتاد، فشار نمایندگان باعث شد دولت قبلی با عجله لایحه را تقدیم مجلس کند.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

 افزایش حقوق معلمان اعلام شد. حقوق معلمان مبلغ چندانی ندارد. حقوق معلمان هر ساله مبلغی افزایش پیدا می کند. حقوق معلمان قرار است با رتبه بندی افزایش یابد. افزایش حقوق معلمان به ادارات کل آموزش و پرورش ابلاغ شد.

حقوق معلمان

جزئیات جدید حقوق معلمان

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس،گفت: آیین نامه اجرایی توسط دولت در ۲۵ این ماه ابلاغ خواهد شد، ابلاغ این آیین نامه باعث می‌شود در ماه آتی یعنی تا آخر خرداد رتبه بندی معلمان معلوم شود.

علیرضا منادی اظهار کرد:کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  گام‌های بزرگی برداشته شود و  یکی از این گام‌ها قانون تحول رتبه بندی معلمان بود که در این سال ها اتفاق افتاد، فشار نمایندگان باعث شد دولت قبلی با عجله لایحه را تقدیم مجلس کند.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امیدواریم هر گامی که بر می‌داریم در راستای جلب رضایت خداوند باشد.

وی با اشاره به طرح رتبه بندی معلمان، گفت: معلمان براساس قانون رتبه بندی، جایگاه مشخصی پیدا کرده‌اند و تحولی بزرگ شروع شده است.

منادی افزود: برای اجرای این طرح، ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است با این لایحه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تا پنج میلیون تومان حقوق معلمان افزایش می‌یابد.

وزارت آموزش و پرورش، افزایش میزان حقوق سربازمعلمان را به ادارات‌کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

بر اساس بخشنامه سعید عسکری معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش که به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد، حقوق سربازمعلمان از اول اسفند ۱۴۰۰ افزایش یافته است.

وزارت آموزش و پرورش، افزایش میزان حقوق سربازمعلمان را به ادارات‌کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

بر اساس بخشنامه سعید عسکری معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش که به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد، حقوق سربازمعلمان از اول اسفند ۱۴۰۰ افزایش یافته است.

محمدرضا احمدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت تدوین آئین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی معلمان از سوی دولت، گفت: پس از تصویب این قانون در مجلس و ابلاغ آن برای اجرا به دولت قوه مجریه پیش‌نویس این آئین‌نامه را تدوین کرده است.

وی ادامه داد: روز یکشنبه گذشته نیز مسئولان وزارت آموزش و پرورش با حضور در مجلس متن این آئین‌نامه را برای اعضای کمیسیون آموزش تشریح کردند که از نظر اعضای کمیسیون ایراداتی وجود داشت که باید برطرف شود.

نماینده رشت در مجلس با بیان اینکه باید به سرعت این آئین‌نامه از سوی وزارت آموزش و پرورش تدوین و برای تصویب به هیئت‌ وزیران ارسال شود، اضافه کرد: این آئین‌نامه باید بگونه‌ای تدوین شود که فرهنگیان از مزایای رتبه‌بندی به خوبی استفاده کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: باید در آئین‌نامه تدوین شده شرایط بگونه‌ای باشد که بحث علمی، جامع‌نگری و صلاحیت معلمان درنظر گرفته شود تا شاهد ارتقا شغلی این قشر زحمتکش در کشور باشیم.

احمدی با بیان اینکه قطعاً مجلس برای معیشت فرهنگیان اهمیت قائل است، اظهار کرد: باید آئین‌نامه قانون رتبه‌بندی به‌گونه‌ای باشد که کف افزایش حقوق معلمان طبق این قانون 45 درصد باشد.

ارسال نظر