قیمت مرغ| قیمت مرغ امروز| قیمت مرغ در میادین میوه و تره بار

جدیدترین قیمت مرغ امروز 24 خرداد| مرغ کامل بالای 55 هزار تومان

جدیدترین قیمت مرغ امروز سه شنبه 24 خرداد در بازار

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت مرغ امروز اعلام شد. قیمت مرغ در نوسان است. قیمت مرغ در شهرستان ها ارزان تر است. قیمت مرغ به دلیل گرانی نهاده های دامی رو به افزایش رفت. قیمت مرغ به دلیل نبود نظارت سر به گرانی گذاشت.

قیمت مرغ

قیمت مرغ امروز 24 خرداد 

قیمت مرغ گرم در 22 خرداد ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

قیمت‌ها به تومان است (تحلیل بازار) :

ران مرغ بدون پوست بدون دنبالچه چربی سر ساق

۶۳,۵۰۰

مغز ران بدون پوست بدون استخوان

۶۸,۵۰۰

ساق مرغ بدون پوست و سر ساق

۷۶,۰۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال

۷۸,۴۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال، بازو

۷۶,۵۰۰

ران و سینه بدون پوست بدون دنبالچه شش گردن بال

۷۰,۰۰۰

بال کبابی ساده – بدون نوک بال

۵۷,۰۰۰

بازوی کبابی ساده

۴۴,۵۰۰

مخلوط بال و بازو کبابی ساده

۵۱,۰۰۰

فیله مرغ

۹۹,۷۰۰

گردن مرغ بدون پوست

۲۰,۰۰۰

شنیتسل بدون آرد

۹۱,۲۰۰

جوجه کباب بی استخوان و بدون بازو ساده

۹۱,۲۰۰

دل مرغ پاک کرده

۱۷,۰۰۰

جگر مرغ

۱۳,۰۰۰

سنگدان مرغ

۱۸,۰۰۰

پای مرغ

۷,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۱۰۰۰گرمی

۷۸,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۵۰۰گرمی

۶۲,۰۰۰

بلدرچین کامل تازه(بسته ۱۰۰۰گرمی)

۸۹,۰۰۰

مرغ کامل تازه، بسته بندی کیسه‌ای(پوشش کیسه نایلونی)

۵۵,۵۰۰

هشدار تولید کنندگان برای کاهش تولید مرغ

جلسه غیر علنی مجلس روز گذشته با حضور وزرای جهادکشاورزی ،تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد و در این جلسه درباره تامین نهاده های دامی گزارشی قرائت شد.

به نقل از بازار، جلسه غیر علنی مجلس روز گذشته با حضور وزرای جهادکشاورزی ،تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد و دستور کار این جلسه افزایش حقوق بازنشستگان و تامین نهاده های دامی بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این جلسه و آغاز جلسه علنی مجلس گفت: در این جلسه مسائل مربوط به حوزه‌های بازنشستگی، نهاده‌ها و مباحث مربوط به تولید در حوزه کشاورزی و تامین نهاده‌ها و تضمین برای تولیدات آینده حوزه کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت که نتیجه آن اعلام خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم مطمئن باشند که مجلس در رسیدگی به امورات و حل مشکلات مصمم است تا بتوانیم صدای مردم در حل مشکلاتشان باشیم.

با این حال برخی از نمایندگان مباحث دیگری را پیرامون این جلسه مطرح کردند.

ولی اسماعیلی درباره برگزاری جلسه غیر علنی روز گذشته مجلس به خبرنگار بازار گفت: در جلسه روز گذشته مجلس موضوعات مربوط به افزایش حقوق بازنشستگان مدنظر قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ما معتقدیم که مصوبه جدید وزارت تعاون نه به نفع وزارت خانه و نه به نفع بازنشستگان است.

حسین محمد صالحی دارانی در همین زمینه به خبرنگار پارلمانی بازار گفت: در این جلسه بیشتر به موضوع تامین نهاده های دامی و وضعیت کشاورزان و تامین غذا پرداخته شد.

وی تاکید کرد: وزیر جهاد در این جلسه گزارشی را درباره تامین نهاده های دامی ارائه کرد اما اقدامات، اقدامات مناسبی نبود و نمایندگان به این مسئله معترض شدند.

این نماینده مجلس بیان کرد: همچنین در این جلسه به موضوع افزایش حقوق بازنشستگان پرداخته شد.

اما این پایان ماجرا نبود و در ادامه نماینده ای که نخواست نامش فاش شود گفت: در این جلسه وزیر جهاد کشاورزی درباره تامین منابع نهاده های دامی گزارشی به نمایندگان ارائه کرد.

وی تاکید کرد: وزیر جهاد کشاورزی در این جلسه تاکید کردکه برای تامین نهاده های دامی کشور و خرید گندم نیاز به ۴۰ الی ۵۰ هزار میلیارد تومان منابع دارد.

همچنین وزیر جهاد کشاورزی در این جلسه گفت که اگر این منابع تا دو الی سه ماه دیگر تامین نشود، تولید مرغی نخواهیم داشت.

مردم از خرید مرغ صرف‌نظر کردند؟

مدیرکل پشتیبانی امور دام گلستان از خرید مرغ با قیمت مصوب خبر داد و گفت: پشتیبانی امور دام استان مرغ مازاد تولیدکنندگان را به قیمت مصوب یعنی ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان از مرغداران خرید می‌کند.

محمد رضا جامی گفت: قیمت مصوب مرغ درب کشتارگاه حدود ۵۵ هزار و ۵۰۰ تومان است که به علاوه هزینه‌های انجماد در نهایت قیمت مصوب آن برابر با ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام گلستان با بیان اینکه این دستگاه از تمام مرغداران این محصول را به قیمت مصوب خریداری می‌کند، افزود: بنابراین تولیدکنندگان مرغ نگرانی از تولیدمازاد این محصول نداشته باشند.

وی ادامه داد: برای اطمینان خاطر تولیدکنندگان از اینکه محصول تولیدی بر اساس نرخ جدید نهاده‌های دام و طیور با قیمت مصوب خریداری می‌شود این اداره آمادگی دارد تا در قالب عقد تفاهمنامه تضمینی به تولیدکننده بدهد که در پایان دوره محصول تولیدی آن‌ها را با قیمت مصوب خریداری می‌کند.

جامی یادآور شد: خرید از کشتارگاه‌های زنجیره تولید، اتحادیه تعاونی مرغداران و تشکل‌ها انجام می‌شود به این ترتیب تولیدکنندگان خرد می‌توانند محصول خود را از طریق این تشکل‌ها به فروش برسانند.

وی ظرفیت تونل انجماد این اداره را ۷۰ تا ۱۵۰ تن اعلام کرد و گفت: در استان شش هزار و ۵۰۰ تن ظرفیت انبار مرغ منجمد داریم به همین خاطر حدود ۷۵ درصد از مرغ منجمد خریداری شده در گلستان به خارج از استان هدایت می‌شود.

مدیرکل پشتیبانی امور دام گلستان در خاتمه خاطر نشان کرد: در استان ۱۵۰ هزار تن ظرفیت انباری داریم که می‌توان از آن در صورت تخصیص اعتبار و تجهیز به عنوان سردخانه استفاده کرد.

شگرد دولت برای حمایت از تولید مرغ ایرانی

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: برای حمایت از تولید مرغ آرین در کشور گوشت این محصول ۱۲ درصد بالاتر از سایر مرغ‌ها خرید حمایتی می‌شود.

به نقل از تسنیم، محسن سلامی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از حمایت ویژه وزارت جهاد کشاورزی از تولید مرغ گوشتی داخلی آرین در کشور خبر داد و اظهار داشت: برای حمایت از تولید سویه آرین تصمیم‌های ویژه‌ای گرفته شده است به‌طوری که گوشت این مرغ به‌ قیمت ۱۲ درصد بالاتر از سایر گونه‌های طیور خریداری می‌شود.

وی افزود: برای صادرات نیز گوشت مرغ و تخم‌مرغ نطفه‌دار نژاد آرین، در اولویت هستند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور ادامه داد: برای تأمین مالی مورد نیاز مرغداران نیز آرین کارت در نظر گرفته شده است و تسهیلات بانکی با سود ۶ درصد به‌اندازه ۱۰ درصد نقدینگی مورد نیاز مرغداران این بخش، تأمین می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین برنامه‌ریزی شده است تولید گوشت قرمز بدون افزایش جمعیت دامی با بالارفتن بهره‌وری افزایش یابد به‌طوری که می توان با این اقدام میزان تولید گوشت قرمز در کشور را سالانه ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تن افزایش داد.

سلامی گفت: بر این اساس میزان واردات گوشت قرمز به کشور به ۲۰ هزار تن در سال کاهش می‌یابد که شاید بتوانیم آن را نیز در داخل تأمین کنیم.

ارسال نظر