قیمت گوشت | قیمت گوشت در بازار

قیمت گوشت امروز 1 اسفند سرسام آور شد | قیمت گوشت به چند رسید؟

رئیس سازمان میادین میوه و تره بار اعلام کرد: هر کیلو شقه گوسفندی کامل با قیمت ۲۳۲ هزار تومان، هر کیلو گوشت گوساله داخلی با قیمت ۲۱۵ تا ۲۲۵ هزار تومان و گوشت وارداتی نیز زیر قیمت‌های مذکور در میادین عرضه می شود.

قیمت گوشت امروز 1 اسفند سرسام آور شد | قیمت گوشت به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت گوشت و مرغ در بازار تهران اعلام شد. قیمت گوشت به نرخ روز اعلام شد. قیمت گوشت و مرغ در حال افزایش می باشد. با توجه به افزایش قیمت گوشت، تقاضا گوشت نیز پایین آمده است. قیمت گوشت به نرخ روز 25 خرداد را در این گزارش می خوانید.

قیمت گوشت

ایسنا نوشت: هر کیلو شقه گوسفندی کامل با قیمت ۲۳۲ هزار تومان، هر کیلو گوشت گوساله داخلی با قیمت ۲۱۵ تا ۲۲۵ هزار تومان عرضه می شود.

ایوب فصاحت که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد با اعلام این خبر، گفت: هر کیلو شقه گوسفندی کامل با قیمت ۲۳۲ هزار تومان، هر کیلو گوشت گوساله داخلی با قیمت ۲۱۵ تا ۲۲۵ هزار تومان و گوشت وارداتی نیز زیر قیمت‌های مذکور در میادین عرضه می شود.

وی ادامه داد: بنا داریم در ۲۲ میادین اصلی شهر تهران توزیع گوشت گرم گوسفندی و گوساله را انجام دهیم تا قیمت گوشت منطقی و قابل قبول شود.

رئیس سازمان میادین میوه و تره بار اضافه کرد: تا یک هفته آینده با مساعدت وزارت جهاد کشاورزی عرضه گسترده‌تر خواهد شد و در تمامی بازارها نیز عرضه می‌شود.

قیمت واقعی گوشت گوشفندی اعلام شد

 رئیس شورای تامین‌کنندگان دام ایران در مورد قیمت گوشت گوسفندی گفت: قیمت منطقی و کارشناسی برای هر کیلوگرم گوشت در هنگام عرضه به قصابی‌ها ۲۵۰ هزار و پس از آن برای عرضه به مصرف‌کنندگان در حدود ۲۶۵ تا ۲۷۰ هزار تومان است و بیشتر از آن گرانفروشی است.

به گزارش شفقنا اقتصادی به نقل از همشهری آنلاین این روزها قیمت گوشت در بازار به شکل سرسام‌آوری افزایش یافته است به طوری که بعضا قیمت‌های عجیب و غریبی برای یک کیلو گوشت عنوان می‌شود. در این میان قیمت گوشت‌های بسته‌بندی تفاوت زیادی با گوشت عرضه شده در قصابی‌های سطح شهر دارد.

رئیس شورای تامین‌کنندگان دام ایران در این باره به همشهری آنلاین گفت: گوشت گوسفندی به ۲ شکل با استخوان و بدون استخوان عرضه می‌شود و طبیعتا قیمت گوشت بدون استخوان بالاتر از گوشت بدون استخوان است.

منصور پوریان ادامه داد: برای همین قیمت محصولات شرکت‌های بسته‌بندی به دلیل اینکه گوشت بدون استخوان عرضه می‌کنند ممکن است حتی دوبرابر قیمت گوشت در قصابی باشد. به عنوان مثال هفته پیش عنوان شد قیمت گوشت گوسفندی به ۵۰۰ هزار تومان رسیده است که باید توجه داشت این قیمت مربوط به قیمت گوشت بدون استخوان است وگرنه قیمت گوشت گوسفندی در محدوده ۲۷۰ هزار تومان است.

پوریان در پاسخ به اینکه آیا شرکت‌های بسته‌بندی گرانفروشی می‌کنند، گفت: خیر، عملا تفاوت قیمت‌ها به نوع و شکل بسته‌بندی و از همه مهم‌تر عرضه گوشت با استخوان یا بدون استخوان برمی‌گردد و به خاطر نوع عرضه است که قیمت‌ها با قصابی‌ها متفاوت است.

رئیس شورای تامین‌کنندگان دام ایران در مورد تفاوت قیمت گوشت چرخ‌کرده بسته‌بندی با گوشت چرخ کرده قصابی‌ها هم گفت: گوشت چرخ کرده عملا تابع قیمت گوشت اصلی است و در همان محدوده‌ای است که اشاره شد. دلیل گرانی آن هم به خاطر این است که گوشت بدون استخوان است.

پوریان افزود: البته توجه داشته باشید که بعضی وقت‌ها گوشت چرخ کرده گوشت خالص گوسفندی و بعضی موانع گوشت مخلوط است. همچنین گفتنی است الان گوشت چرخ کرده گوسفندی خالص نداریم و در بیشتر گوشت‌های چرخ کرده میزان گوشت گوساله بیشتر و میزان گوشت گوسفندی خیلی کم است.

وی در مورد علت تفاوت قیمت گوشت در قصابی‌های سطح شهر هم بیان کرد: این موضوع فقط در صنف قصابی نیست و در صنف‌های دیگر هم است که دلیل آن اختلاف هزینه‌های مغازه‌داری در شمال و مرکز و جنوب شهر است. برای همین از آنجا که هزینه‌ اجازه و هزینه‌های دیگر در مناطق بالاتر، بیشتر است برای همین آنها این هزینه‌ها را به قیمت گوشت اضافه می‌کنند.

در حال حاضر، در قصابی‌های مرکز شهر هر کیلو شقه گوسفندی ۳۱۹ هزار تومان، ران گوسفندی ۳۶۸ هزار تومان، سردست گوسفندی ۳۲۹ هزار تومان، ران با راسته گوسفندی ۳۲۹ هزار تومان و کف دست گوسفندی ۳۸۰ هزار تومان است.

رئیس شورای تامین‌کنندگان دام ایران در مورد قیمت گوشت گوسفندی گفت: قیمت منطقی و کارشناسی برای هر کیلوگرم گوشت در هنگام عرضه به قصابی‌ها ۲۵۰ هزار و پس از آن در محدوده‌ ۲۶۵ تا ۲۷۰ هزار تومان است. بنابراین اگر ما بخواهیم مبالغ بالاتر از این را به قیمت گوشت اضافه کنیم به نوعی گرانفروشی است و این قیمت‌ها اصلا مقبول و منطقی نیست چون ما از قیمت دام خبر داریم و قیمت گوشت هم با دام در ارتباط است. امروز هم هر کیلو دام زنده ۱۳۰ هزار تومان است. از طرف دیگر، گوشت‌های تنظیم بازار که شرکت پشتیبانی دام در حال عرضه آن به بازار است هر کیلو ۱۵۰ هزار تومان است برای همین این قیمت‌ها مقبول نیست و گرانفروشی است.

پوریان ادامه داد: با توجه به آنچه گفته شد در حال حاضر نهایتا اگر بخواهند گوشت را گران و بالاتر از قیمت هم بفروشند یک کیلوگرم گوشت نباید بیشتر از ۲۸۰ یا ۲۹۰ هزار تومان باشد.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب