قیمت گوشت | قیمت گوشت در بازار

قیمت گوشت امروز منفجر شد | قیمت گوشت چند درصد افزایش یافته است؟

مرکز آمار ضمن اعلام تغییرات قیمت کالاهای خوراکی در مناطق شهری اعلام کرد: در گروه «گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن»، اقلام «گوشت گوسفند» با ٢١,٨ درصد، «گوشت گاو یا گوساله» با ١٣.٢ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشتند.

قیمت گوشت امروز منفجر شد | قیمت گوشت چند درصد افزایش یافته است؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت گوشت و مرغ در بازار تهران اعلام شد. قیمت گوشت به نرخ روز اعلام شد. قیمت گوشت و مرغ در حال افزایش می باشد. با توجه به افزایش قیمت گوشت، تقاضا گوشت نیز پایین آمده است. قیمت گوشت به نرخ روز 25 خرداد را در این گزارش می خوانید.

قیمت گوشت

مرکز آمار ضمن اعلام تغییرات قیمت کالاهای خوراکی در مناطق شهری اعلام کرد: در گروه «گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن»، اقلام «گوشت گوسفند» با ٢١,٨ درصد، «گوشت گاو یا گوساله» با ١٣.٢ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشتند.

مرکز آمار ضمن انتشار گزارش متوسط قیمت کالاهای خوراکی منتخب درمناطق شهری کشور در بهمن ۱۴۰۱ اعلام کرد: در گروه "گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن"، اقلام " گوشت گوسفند " با ٢١,٨ درصد، " گوشت گاو یا گوساله" با ١٣.٢ درصد، " ماهی قزل آلا" با ١٢.٢ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

در بهمن ماه ۱۴۰۱ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور بشرح زیر است:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام " برنج خارجی درجه یک " با ٥,٢ درصد و " رشته آش " با ٣.٢ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، اقلام " گوشت گوسفند " با ٢١,٨ درصد، " گوشت گاو یا گوساله" با ١٣.٢ درصد، " ماهی قزل آلا" با ١٢.٢ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " شیر خشک" با ١,٣ درصد و " دوغ پاستوریزه " با ۰.۸ درصد می‌باشد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به " تخم مرغ ماشینی " با ١.٩- درصد و "شیر پاستوریزه" با ۰.۱ - درصد بوده است.

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " انار " با ۱۷ درصد، " موز " با ١١.٩ درصد، " هندوانه" با ٧.٢ و "پسته" با ٦.٩ درصد می‌باشد.

سبزیجات و حبوبات:

در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به" فلفل دلمه‌ای " با ٣١,١ درصد، " بادمجان" با ٢٦.٢ درصد، " خیار" با ٢٣.٧ درصد و " پیاز " با ٢٢.٥ درصد می‌باشد.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " نوشابه گازدار " با ٥,٧ درصد و " چای خارجی بسته ای" با ١.٦ درصد می‌باشد./ اقتصاد 24

قیمت گوشت

قیمت انواع گوشت گوسفندی داخلی و گوساله به شرح زیر اعلام شده است.

۱- ران گوسفندی با استخوان هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۳۶۷۴۰۰ تومان و شرکتی ۳۹۷۱۰۰ تومان

۲- راسته گوسفندی با استخوان هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۳۱۹۰۰۰ تومان و شرکتی ۳۲۱۰۰۰ تومان

۳- سردست گوسفندی با ماهیچه هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۳۲۵۰۰۰ تومان

۴- گردن گوسفندی هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۸۵۰۰۰ تومان

۵- قلوه‌گاه گوسفندی بی استخوان هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۲۵۰۰۰ تومان و شرکتی ۲۳۵۰۰۰ تومان

۶- ران گوساله هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۵۷۰۰۰ و شرکتی ۲۹۸۰۰۰ تومان

۷- راسته گوساله بدون استخوان هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۶۴۰۰۰ تومان

۸- سردست گوساله پاک شده هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۵۵۰۰۰ تومان و شرکتی ۲۹۷۰۰۰ تومان

۹- گردن گوساله هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۵۵۰۰۰ تومان و شرکتی ۲۸۵۰۰۰ تومان

۱۰- قلوه‌گاه گوساله هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۰۳۰۰۰ تومان و شرکتی ۲۲۵۰۰۰ تومان

در شرایطی که نرخ تمام کالاها از دلار تاثیر می‌گیرد، گروهی بر این باورند که نرخ گوشت قرمز با توجه به عدم وابستگی به دلار، نباید تحت تاثیر نوسانات بازار ارز قرار گیرد اما رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون در این رابطه یادآور می‌شود: در ظاهر قضیه نباید تغییرات نرخ ارز، بهای گوشت را متاثر کند زیرا قبلا نهاده‌های دامداران با ارز 4200 تومانی و در حال حاضر با ارز 28800 تومانی تامین می‌شود اما در واقع، تغییرات نرخ دلار اثر غیر مستقیم روی گوشت دارد و نرخ آن را بالا می‌برد.

او اضافه می‌کند: در حالی که حمل و نقل تحت تاثیر دلار ، نرخ خود را بالا می‌برد، راننده تاکسی می‌گوید دلار گران شده باید کرایه را افزایش دهم و مغازه‌دار هم تحت تاثیر دلار است، طبیعی است دامدار هم نسبت به تغییرات نرخ دلار واکنش نشان دهد.قاسمی اشکال کار بازار گوشت را در نظام توزیع دانسته و معتقد است که توزیع گوشت دست مافیا است.تداوم روند کاهشی قیمت گوشت قرمزآن طور که ارسلان قاسمی می‌گوید، قیمت تمام شده هر کیلوگرم گوشت قرمز حدود 270 تا 280 هزار تومان است بنابراین با توجه به نرخ‌های در نظر گرفته شده برای محصولات تنظیم بازاری، دولت در حال حاضر احتمالا سوبسیدهایی را برای تامین نیازهای مردم در آستانه سال نو و ماه مبارک رمضان در نظر گرفته است تا کمکی به سفره جامعه باشد.اما عملکرد نظام توزیع، تامین گوشت قرمز را به دغدغه جامعه

تبدیل کرده است. دغدغه‌ای که مسئولان وزارت جهاد کشاورزی وعده داده‌اند با برخی تدابیر نظیر واردات بیشتر گوشت قرمز و تزریق آن به بازار، آن را مرتفع کنند. مسئولان وزارتخانه متولی تولید می‌گویند که با عرضه بیشتر گوشت، زمینه کاهش قیمت آن را فراهم می‌کنند.وعده‌ای که به گفته یکی از فروشندگان گوشت قرمز در قصابی‌های سطح شهر احتمال عملیاتی شدن آن دور از ذهن نیست زیرا نرخ این ماده پروتئینی از هفته قبل تا کنون اندکی کاهش یافته است.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب