قیمت گوشت | قیمت گوشت در بازار

قیمت گوشت امروز سقوط کرد! | قیمت گوشت به چند رسید؟

در جدول زیر می‌توانید قیمت محصولات پروتئینی تازه و منجمد از قبیل گوشت گوسفند، گوساله و مرغ را مشاهده کنید. این قیمت‌ها بطور مستمر بروزرسانی می‌شوند تا بتوانیم قیمت‌های بروز و واقعی را در اختیار مخاطبین قرار دهیم.

قیمت گوشت امروز سقوط کرد! | قیمت گوشت به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت گوشت و مرغ در بازار تهران اعلام شد. قیمت گوشت به نرخ روز اعلام شد. قیمت گوشت و مرغ در حال افزایش می باشد. با توجه به افزایش قیمت گوشت، تقاضا گوشت نیز پایین آمده است. قیمت گوشت به نرخ روز 25 خرداد را در این گزارش می خوانید.

قیمت گوشت

قیمت گوشت گوساله تازه

ردیف

نام محصول

قیمت (تومان)

1 استیک تی بن 370,000

2 استیک ریبای 350,000

3 راسته گوساله(تازه) 419,000

4 ران گوساله بدون استخوان زابلی(تازه) 275,000

5 ران گوساله بدون استخوان(تازه) 349,000

6 زبان گوساله(تازه) 240,000

7 سردست گوساله بدون استخوان زابلی(تازه) 247,000

8 فیله گوساله(تازه) 519,000

9 قلوه گاه گوساله بدون استخوان زابلی(تازه) 205,000

10 چربی گوساله(تازه) 159,000

11 گردن گوساله بدون استخوان(تازه) 319,000

قیمت گوشت گوسفند

تازه

ردیف

نام محصول

قیمت (تومان)

1 دمبه گوسفندی (تازه) 260,000

2 راسته با استخوان گوسفندی (تازه) 375,000

3 راسته مغز گوسفندی (تازه) 550,000

4 ران گوسفندی (تازه) 459,000

5 سردست گوسفندی (تازه) 365,000

6 فیله گوسفندی 590,000

7 لاشه درسته گوسفندی (تازه) 355,000

8 ماهیچه گوسفندی (تازه) 465,000

9 کف دست گوسفندی (تازه) 459,000

10 گردن گوسفندی (تازه) 340,000

قیمت گوشت مرغ تازه

ردیف

نام محصول

قیمت (تومان)

1 بال مرغ (تازه) 65,000

2 جوجه ران مرغ (تازه) 120,000

3 جوجه سینه بی کتف مرغ (تازه) 118,000

4 جوجه سینه بی کتف مرغ درجه یک (تازه) 123,000

5 فیله مرغ (تازه) 136,000

6 مرغ کامل (تازه) 63,000

7 کتف مرغ (تازه) 54,000

قیمت گوشت مرغ منجمد

ردیف

نام محصول

قیمت (تومان)

1 بچه فیله مرغ منجمد 54,000

2 مرغ منجمد سایز 1/1 62,000

قیمت گوشت گوساله منجمد

ردیف

نام محصول

قیمت (تومان)

1 ران گوساله منجمد ایرانی 215,000

2 سردست گوساله منجمد ایرانی 205,000

3 چرخ کرده منجمد گوساله ایرانی 166,000

قیمت گوشت گوسفند منجمد

ردیف

نام محصول

قیمت (تومان)

1 خرده راسته گوسفندی منجمد 288,000

2 راسته مغز گوسفندی 3 تیکه منجمد 499,000

3 قلوه گاه بی استخوان گوسفندی منجمد ایرانی 255,000

روند کاهشی قیمت گوشت قرمز در ایام پایانی سال

به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محسن شیراوند با عنوان تنظیم بازار کالاهای پرمصرف شب عید و ماه مبارک رمضان، به قیمت محصولات پروتئینی به صورت خاص اشاره کرد و گفت: طی چند روز گذشته شاهد کاهش قیمت گوشت قرمز بودیم که این کاهش قیمت در گوشت قرمز گوساله بیشتر بود و این روند کاهشی با توجه به سیاست دولت در واگذاری امور به تشکل‌ها و بخش خصوصی است.

وی افزود: بحث تنظیم بازار و تامین محصولات پروتئینی شب عید به اتحادیه سراسری و انجمن گاوداران کشور واگذار شد، همچنین بحث واردات نیز همزمان به این مجموعه‌ها واگذار شد، لذا اتفاق مثبتی در کاهش قیمت محصولات پروتئینی افتاد که ماحصل مشارکت دولت و بخش خصوصی و ورود جدی بخش خصوصی به این موضوع و همراهی و کمک دولت برای تسهیلگری این اقدام است.

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، ورود شرکت پشتیبانی امور دام به عنوان مباشر و تامین کننده مالی را یکی از اقدامات دولت برای کمک به بخش خصوصی در این حوزه عنوان کرد و گفت: در روزهای آینده حجم واردات براساس برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته افزایش پیدا خواهد کرد و به کمک بخش خصوصی از مبادی متعددی واردات را انجام خواهیم داد.

وی با بیان این که افزایش واردات تاثیر بسزایی در ثبات بازار دارد، گفت: وزارت جهاد کشاورزی دو سیاست کلان، یکی تامین توسط بخش خصوصی از بازارهای داخلی و دوم واردات توسط همان بخش را همزمان دنبال می‌کند و امیدواریم در آینده با عبور از این شرایط، بتوانیم بحث صادرات دام را در کشور کماکان نگه داریم و همزمان واردات هم توسط صادر کننده برای تامین نیاز داخلی انجام شود، چون بازار یک مکانیزم عرضه و تقاضا دارد.

شیراوند گفت: تاکنون حدود بیش از یکهزار تن گوشت قرمز وارد کشور شده است و این فرآیند واردات با برنامه‌ریزی‌ انجام شده با مجموعه‌های وارد کننده، حداقل تا پایان خرداد ماه ادامه دارد و حجم و میزانش را هم کماکان افزایش خواهیم داد.

وی بیان کرد: از دلایل اصلی جهش قیمت گوشت این است که در فصلی قرار داریم که عرضه دام داخلی به بازار به دلیل این که فصل زاد و ولد دام‌هاست، با محدودیت مواجه است، زایش در اسفند تا فروردین ماه صورت می‌گیرد و بعد از آن با توجه به سیاست تولید کننده، مبنی بر بارندگی مناسب، مرتع خوب و عرضه دام به بازار، قیمت گوشت کاهش می‌یابد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که بیشترین التهاب در حوزه گوشت گوسفندی است، گفت: تولید دام سبک برخلاف دام سنگین، کاملا سنتی است، در دام سنگین تولید کننده‌ها با حجم بالا تولید کرده و مکانیزم بازار و تنظیم بازار را انجام می‌دهند، که امیدواریم در گوشت گوسفند نیز با تفاهماتی که بخش خصوصی انجام داده‌ایم، شاهد ورود صنعت به این بخش باشیم تا فرآیند ثبات در تامین و قیمت دام سبک از محل دام داخلی در آینده فراهم شود.

وی با بیان این که قاچاق نیز یکی از عوامل کاهش عرضه گوشت و افزایش قیمت آن در کشور است، گفت: در زمان التهابات ارزی، قیمت دام ایرانی در کشورهای منطقه از ۴ دلار به بالای ۶ دلار می‌رسد، این تفاوت قیمت در ارز و قیمت ثابت دام زنده ایرانی باعث می‌شود که قاچاق به کشورهای همسایه و به چند کشور خاص در حجم قابل توجهی صورت گیرد که قطعا بی‌تاثیر در شرایط قیمتی نیست.

شیرواند با بیان این که روزانه بین ۷۰۰ تا یکهزار تن گوشت منجمد در کشور توزیع می‌شود، گفت: گوشت گوسفندی منجمد به قیمت ۱۵۰ هزار تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع می‌شود، قیمت گوشت گوساله وارداتی چرخ کرده ۱۷۵ هزار تومان، مخلوط ۱۹۷ هزار تومان و گوشت ران هم ۲۲۰ هزار تومان است که در شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در حال توزیع است. همچنین گوسفند وارداتی نیز به قیمت میانگین ۲۴۷ هزار تومان توزیع می‌شود.

به گفته وی، براساس تفاهمات انجام شده با بخش خصوصی و ماموریت محول شده به شرکت پشتیبانی امور دام، امیدواریم شاهد افزایش چشمگیر میزان واردات گوشت به ویژه در حوزه دام سبک و گوشت گوسفندی باشیم تا بتوانیم گوشت مرغوب و باکیفیت را در اختیار مردم قرار دهیم.

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی به تامین مرغ در این ایام اشاره کرد و گفت: تا این لحظه مشکل خاصی در تامین پروتئین طیور و مرغ نداریم و تولید انجام می‌شود و در خصوص بازار این محصول پروتئینی نیز با همکاری با مجموعه اتحادیه‌ها، تامین و توزیع مرغ در بازار نیز به قیمت مناسبی صورت می‌گیرد.

وی به توزیع مرغ منجمد نیز اشاره و تصریح کرد: با توجه به نزدیکی به ایام پایانی سال، دو پیک مصرفی را همزمان با هم داریم، یکی ایام پایانی سال و دوم حلول ماه مبارک رمضان، لذا برای این که التهابی ناشی از افزایش یکباره تقاضا در بازار ایجاد نشود، توزیع مرغ منجمد هم در دستور کار قرار گرفته و با قیمت هر کیلو ۴۵ هزار تومان در حال اجرا است.

شیراوند با بیان این که توزیع محصولات پروتئینی تنظیم بازار در فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام می‌شود که شامل بیش از ۶ تا ۷ هزار شعبه در سراسر کشور است، ادامه داد: استفاده از شبکه زنجیره‌ای در حوزه تنظیم بازار و توزیع گوشت گرم و منجمد، یک تجربه جدید است و اثرگذاری خوبی دارد، در شهری مثل تهران مراکزی مثل میادین میوه و تره‌بار شهرداری را داریم که شاید همه شهرها این مراکز را نداشته باشند.

وی افزود: در حال حاضر در زنجیره تنظیم بازار، کاسبان امین و قصابی‌ها سطح شهر را در توزیع گوشت داریم که براساس تفاهماتی که با سازمان جهاد استان‌ها (به ویژه استان تهران) انجام شده، کاسبان و قصابان امین شناسایی و گوشت تنظیم بازار در اختیار آن‌ها هم قرار خواهد گرفت.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در خصوص واردات موز نیز گفت: واردات موز براساس سیاست ابلاغی از گذشته در ازای صادرات سیب درختی است که شامل ۲۰ درصد تعرفه و عوارض ورودی است، ‌ لذا برای این که در این ایام التهابی در حوزه تامین و قیمت میوه موز نداشته باشیم، در حال حاضر واردات موز هم در ازای صادرات سیب به قوت خود باقی است و همچنین اگر کسی بخواهد از تالار دوم نیما استفاده کند، می‌تواند موز را با ارز نیمایی تالار دوم وارد کند، لذا ما آن انحصاری که صرفا باید از طریق صادرات سیب صورت بگیرد را تعدیل کردیم و همزمان هر دو مدل را الان بازرگانان می‌توانند در پیش گیرند.

به گفته وی، طی یک هفته گذشته حجم قابل توجهی موز وارد کشور شده است که قیمت آن هم نسبت به موزی که قبلا وارد شده مناسب‌تر و پایین‌تر است.

دیدگاه خود را ارسال کنید