اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

اخبار هواشناسی ترسناک امروز 23 مرداد | پیش بینی هواشناسی امروز

در این خبر به توضیحاتی درباره وضعیت هواشناسی ایران امروز دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ پرداخته شده است.

اخبار هواشناسی ترسناک امروز 23 مرداد | پیش بینی هواشناسی امروز
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند.  اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد.  اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

سازمان هواشناسی با هشدار طغیان رودخانه‌ها در برخی استان‌ها از جمله سیستان و بلوچستان برای سایر مناطق کشور طی ۵ روز آینده جو پایدار و آسمان صاف پیش‌بینی کرد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 5 روز آینده در اکثر مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف است و روز جمعه در مناطق شمالی و شمال غرب افزایش ابر با احتمال بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده است.

در مدت یاد شده در ارتفاعات هرمزگان،‌ جنوب استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی، رگبار پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

همچنین در برخی از مناطق شمال شرق،‌ شرق،‌ جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور در برخی ساعات افزایش سرعت باد و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا روی می‌دهد. طی 5 روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

توصیف سامانه اول: رشد ابرهای همرفتی

زمان پایان: دوشنبه 1402/05/23

نوع مخاطره: رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت گاهی همراه با خیزش گردوخاک.

منطقه اثر: شمال و شرق و غرب هرمزگان و جنوب کرمان و ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: احتمال آب‌گرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، احتمال طغیان رودخانه های فصلی، وزش باد، در نواحی مستعد خیزش گردوخاک، احتمال خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی، احتمال شکستن درختان کهنسال و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی.

توصیه: احتیاط و اجتناب از تردد، توقف و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای برون شهری بویژه در عبور از اطراف رودخانه‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاکسازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی.

توصیف سامانه دوم: تداوم گرادیان فشاری

زمان شروع: دوشنبه 1402/05/23

زمان پایان: سه‌شنبه 1402/05/24

نوع مخاطره: وزش باد شدید، در نواحی مستعد خیزش گردوخاک

منطقه اثر:

دوشنبه 1402/05/23: فارس، شمال بوشهر، شرق و غرب کرمان، غرب سیستان و بلوچستان، یزد، شرق سمنان.

سه‌شنبه 1402/05/24: شرق کرمان، غرب سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: در مناطق مستعد خیزش گردوخاک و احتمال طوفان گردوخاک، کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها، تیرهای برق و سازه‌های موقت، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال.

توصیه: احتیاط و اجتناب از رفت وآمد غیرضروری برای افراد سالمند و بیمارهای تنفسی و قلبی، پرهیز ازفعالیت‌های کویرنوردی، احتیاط در تردد جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان کهنسال و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی.

توصیف سامانه: افزایش وزش باد و افزایش ارتفاع امواج

زمان شروع: اوایل وقت دوشنبه 1402/05/23

زمان پایان: بعدازظهر سه‌شنبه 1402/05/24

نوع مخاطره: وزش باد گاهی شدید شمال شرقی-جنوب شرقی با حداکثر سرعت 14 متر بر ثانیه و افزایش ارتفاع امواج در سواحل 1.5 متر و دور از سواحل تا 2 متر در استان های خوزستان و بوشهر در شمال و مرکز خلیج فارس.

منطقه اثر: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر، در خلیج فارس

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناگران و شناورهای سبک ، تفریحی، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه ، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌ها و احتمال آسیب به تاسیسات دریایی.

توصیه: اجتناب از عملیات تفریحی، به‌ویژه غواصی و شنا، محدودیت در سفرهای دریایی با شناور سبک، محدودیت در فعالیت‌های دریایی از جمله ورود و خروج کشتی به بنادر و احتیاط در صیادی بویژه در فراساحل.

دیدگاه خود را ارسال کنید