اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

اخبار هواشناسی امروز 30 مرداد 1402 | پیش بینی ترسناک آب و هوا در این استان ها

سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد وزش باد شدید برای برخی استان‌ها و کاهش کیفیت هوا و شعاع دید از تداوم هوای گرم تابستانی در کشور خبر داد.

اخبار هواشناسی امروز 30 مرداد 1402 | پیش بینی ترسناک آب و هوا در این استان ها
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند.  اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد.  اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های مازندران،‌ گلستان،‌ خراسان شمالی و ارتفاعات البرز در  این استان‌های افزایش ابر و رگبار پراکنده پیش‌بینی شده و در نیمه غربی کشور جو آرام و پایداری همراه با افزایش دما مستقر می‌شود.

فردا در اکثر مناطق کشور آسمان صاف است و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و رگبار پراکنده انتظار می‌رود. جمعه در استان‌های گلستان و خراسان شمالی ابرناکی و بارش‌های خفیف روی می‌دهد و در سایر مناطق کشور آسمان صاف همراه با هوای گرم تابستانی تداوم خواهد داشت.

همچنین طی فردا تا روز پنجشنبه وزش باد در نوار شرقی افزایش می‌یابد و در منطقه زابل احتمال خیزش گردوخاک و کاهش دید و کیفیت هوا انتظار می‌رود.

توصیف سامانه: افزایش شیو فشاری

زمان شروع: سه‌شنبه 1402/05/31

زمان پایان: پنجشنبه 1402/06/02

نوع مخاطره: وزش باد شدید و گردوخاک

منطقه اثر: شرق خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، جنوب شرق خراسان رضوی.

اثر مخاطره: وزش باد نسبتا شدید و خیزش گردوخاک، احتمال افزایش غبار و کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید، احتمال اختلال در رفت وآمدهای شهری، احتمال تاخیر پروازها

توصیه: احتیاط و امتناع از رفت وآمدهای غیر ضروری، احتیاط و اجتناب از رفت آمد افراد با بیماریهی تنفسی و افراد کهنسال، توجه به نکات بهداشتی و استفاده از ماسک در زمان غبارآلود شدن هوا، رعایت حداکثری مقررات رانندگی در تردد جاده‌ای.

امروز در استانهای مازندران،گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز در این استانها افزایش ابر و رگبار پراکنده انتظار می رود.

در نیمه غربی کشور جوی آرام و پایدار همراه با روند افزایش دما مستقر می شود.

سه شنبه در غالب مناطق کشور آسمان صاف است و در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه فقط در ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و رگبار پراکنده انتظار می‌رود.

جمعه در استان‌های گلستان و خراسان شمالی ابرناکی و بارش خفیف رخ خواهد داد و سایر مناطق کشور آسمان صاف همراه با هوای گرم تابستانی تداوم خواهد داشت.

همچنین طی روز‌های سه شنبه تا پنجشنبه وزش باد در نوار شرقی افزایش می‌یابد. در منطقه زابل احتمال خیزش گردوخاک و کاهش دید وکیفیت هوا انتظار می‌رود.

دیدگاه خود را ارسال کنید