اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

هشدار هواشناسی برای این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 31 مرداد

هشدار هواشناسی برای این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 31 مرداد
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند.  اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد.  اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

به نقل از باشگاه خبرنگاران, بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز سه شنبه در غالب مناطق کشور آسمان صاف و در غرب سواحل دریای خزر افزایش ابر و بارش خفیف انتظار می‌رود.

طی روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و رگبار پراکنده پیش بینی میشود.

جمعه در استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل ابرناکی و رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

این شرایط شنبه با شدت بیشتر در استان‌های خراسان شمالی شمال خراسان رضوی گلستان نیمه شرقی مازندران و ارتفاعات البرز شرقی ادامه خواهد داشت.

طی پنج روز آینده در بخش‌هایی از شمال شرق، شرق جنوب شرق، مرکز همچنین بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب کشور بخصوص در نواحی مرزی در برخی ساعات افزایش سرعت باد و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش بینی میشود.

همچنین طی این مدت در شمال سیستان و بلوچستان (بویژه منطقه (زابل) و نوار شرقی خراسان جنوبی وزش باد شدید موجب گردوخاک گاهی توفان شن کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی خواهد شد.

طی سه روز آینده تنگه هرمز شرق و مرکز خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج پیش بینی می‌شود.

پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در اکثر مناطق کشور آسمان صاف بوده و در غرب سواحل دریای خزر افزایش ابر و بارش‌های خفیف پیش‌بینی می‌شود.

طی فردا و پنجشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و رگبار پیش‌بینی شده و روز جمعه در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و اردبیل ابرناکی، رگبار، گاهی رعدوبرق و وزش باد روی می‌دهد.

این شرایط با شدت بیشتری شنبه هفته آینده در استان‌های خراسان شمالی،‌ شمال خراسان رضوی،‌گلستان،‌ نیمه شرقی مازندران و ارتفاعات البرز شرقی ادامه خواهد داشت.

به گزارش تسنیم،‌ طی 5 روز آینده در بخش‌هایی از شمال شرق، شرق، جنوب شرق،‌ مرکز و بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب کشور به‌خصوص مناطق مرزی در برخی ساعات افزایش سرعت باد و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. طی این مدت در شمال سیستان و بلوچستان و نوار شرقی خراسان جنوبی وزش باد شدید باعث گردوخاک، طوفان شن، کاهش کیفیت هوا و دید افقی می‌شود.

طی 3 روز آینده تنگه هرمز، شرق و مرکز خلیج‌فارس و شرق دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج

زمان شروع: بعدازظهر سه‌شنبه 1402/05/31

زمان پایان: پنجشنبه 1402/06/02

نوع مخاطره: افزایش سرعت باد جنوب غربی در محدوده سواحل استان هرمزگان (بویژه در تنگه هرمز) و باد شمال غربی در محدوده سواحل استان بوشهر(بویژه در سواحل جنوبی) حداکثر تا 24 نات و افزایش ارتفاع موج حداکثر تا 1.5 متر (با تاکید بر روز چهارشنبه در ساعات بعد از ظهر تا اوایل شب).

منطقه اثر:

سه‌شنبه 1402/05/31: نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های هرمزگان و بوشهر.

چهارشنبه 1402/06/01: نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های هرمزگان و بوشهر.

پنجشنبه 1402/06/02: غرب دریای عمان و شرق تنگه هرمز، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان.

اثر مخاطره: اختلال در تردد شناورهای سبک، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی، احتمال اختلال در تردد کشتی‌ها.

توصیه: خودداری از تردد شناورهای سبک، خودداری از فعالیت‌های تفریحی و شنا، تمهیدات لازم جهت تردد شناورهای مسافربری و تمهیدات لازم جهت تردد در کشتی‌ها.

دیدگاه خود را ارسال کنید