تست شخصیت شناسی | آزمون تست شخصیت شناسی

مدل بینی شما چه چیزی درباره شخصیتتان می گوید؟ | تست شخصیت شناسی

کسانی که بینی کوتاهی دارند معمولاً از اعتماد به نفس پایینی برخوردارند. آن‌ها علاقه‌ی ویژه‌ای به آزادی دارند، اما می‌توانند حسود باشند.

مدل بینی شما چه چیزی درباره شخصیتتان می گوید؟ | تست شخصیت شناسی
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

تست شخصیت شناسی ابزاری است که برای ارزیابی شخصیت انسان استفاده می‌شود. تست شخصیت شناسی به تکنیک‌هایی اشاره دارد که برای اندازه‌گیری الگوهای مشخصه ویژگی‌هایی که افراد در موقعیت‌های مختلف از خود نشان می‌دهند طراحی شده است.از تست‌ شخصیت شناسی می‌توان برای کمک به مشخص کردن تشخیص بالینی، راهنمایی مداخلات درمانی و کمک به پیش‌بینی نحوه واکنش افراد در موقعیت‌های مختلف استفاده کرد. یکی از اولین اشکال تست‌ شخصیت‌ شناسی، معروف به فرنولوژی، در اواخر قرن ۱۸ پدیدار شد و در طول قرن ۱۹ رایج شد. امروزه، طیف گسترده‌ای از تست‌ شخصیت‌ شناسی رایج شده‌اند که اغلب بر اساس نظریه‌های خاص سیستم‌های شخصیت هستند.

بینی هر کسی در نوع خودش منحصر به فرد است و هیچ دو بینی‌ای دقیقاً شبیه به یکدیگر نیستند. با این حال، تحقیقات نشان داده همین بافتی که بینی ما را تشکیل می‌دهد می‌تواند چیز‌های زیادی را درباره‌ی شخصیت مان آشکار کند.

محققان با بررسی فرم‌های مختلف بینی به نتایج جالبی دست یافتند.

۱- بینی رومی

کسانی که این نوع بینی کشیده و سر پایین را دارند، شجاع اند، از قدرت تصمیم گیری برخوردارند و می‌توانند درباره‌ی مسائل به طور واضح فکر کنند. آن‌ها افراد بسیار بلند پروازی هم هستند و شیفته‌ی چالش اند. دستیابی به موفقیت با رسیدن به میانسالی برای آن‌ها امری عادی است.

۲- بینی کوتاه

کسانی که بینی کوتاهی دارند معمولاً از اعتماد به نفس پایینی برخوردارند. آن‌ها علاقه‌ی ویژه‌ای به آزادی دارند، اما می‌توانند حسود باشند.

۳- بینی خمیده

داشتن بینی خمیده اغلب نشان دهنده‌ی استراتژیک بودن یک فرد است. علاوه بر این، نشان می‌دهد که یک شخص از روحیه‌ی کارآفرینی برخوردار است و انگیزه‌ی روانی و استقامت زیادی دارد.

۴- بینی تخت

کسانی که چنین بینی کوچک و سربالایی دارند که اغلب، حفره‌های آن دیده می‌شود، شاید ادعا کنند که درباره‌ی دنیا و آدم‌ها چیز‌های زیادی می‌دانند، اما در حقیقت، افراد بی خیالی هستند، امری که گاهی آن‌ها را به دردسر می‌اندازد.

۵- بینی سر بالا

بینی سر بالا شبیه به بینی تخت است. با این حال، نوک آن عمودی و گرد است. داشتن این نوع بینی اغلب به این معنی است که فرد اهل عمل، قابل اعتماد و میانه رو است.

۶- بینی یونانی

کسانی که بینی صاف و مستقیمی دارند، معمولاً صبورند و می‌توانند به طور واضح درباره‌ی مسائل فکر کنند. آن‌ها برای رسیدن به اهداف خود ثابت قدم اند و قابل اتکا محسوب می‌شوند.

۷- بینی عقابی

بینی عقابی میان کسانی که رایج است که آرزوی موفقیت دارند. زنانی که بینی عقابی دارند می‌توانند در زمینه‌ی تحصیلات از بقیه پیشی یگیرند و ممکن است از حس ششم قوی‌ای هم برای یافتن فرصت‌های خوب تجاری برخوردار باشند.

۸- بینی گوشتی

کسانی که بینی گوشتی دارند معمولاً دست و دلباز، احساسی و حساس، اما در عین حال، محتاط اند. در زندگی شخصی، آن‌ها مشتاق کمک به دیگران اند. زنانی که از این نوع بینی برخوردارند می‌توانند در رشته‌ی اقتصاد خانه (که با اقتصاد و مدیریت خانه، خانواده و جامعه مربوط است) و دیگر رشته‌های مرتبط مانند هتل داری بسیار رشد کنند.

۹- بینی قوزدار

بینی قوزدار شاید فردا را قوی و مصمم نشان دهد، اما کسانی که این نوع بینی را دارند معمولاً بسیار دست و دلبازند.

۱۰- بینی تخت

داشتن بینی تخت به این معنی است که فرد از انواع مختلفی از توانایی‌ها برخوردار است و شیفته‌ی تفریح و خوشگذرانی است. این افراد را حتی اگر خیلی خوب هم نشناسید، به نظر می‌آیند که نگاه خوش بینانه‌ای به زندگی دارند.

۱۱- بینی باریک

کسانی که بینی باریکی دارند از اعتماد به نفس برخوردارند. آن‌ها معمولاً مصمم و آسیب پذیرند و علاقه‌ی ویژه‌ای به مسائل معنوی دارند.

۱۲- بینی کشیده

کسانی که این نوع بینی را دارند معمولاً از درک زیادی در زمینه‌ی هنر و زیبایی شناسی برخوردارند. آن‌ها شخصیت مغرور، اما بی قراری دارند و تنهایی و خلوت را به شلوغی ترجیح می‌دهند.

دیدگاه خود را ارسال کنید