سید جواد هاشمی| نظر جنجالی سید جواد هاشمی درمورد حادثه متروپل

سید جواد هاشمی گفت: مردم به سلبریتی ها بیشتر اعتماد دارند

حضور سید جواد هاشمی در حادثه متروپل آبادان و سخنرانی جنجالی اش رسانه ای شد.

پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

سیدجواد هاشمی بازیگر مطرح سینما دفاع مقدس ایران می باشد. سیدجواد هاشمی متولد 1344 می باشد. سیدجواد هاشمی اصالتا گیلانی است اما متولد تهران میباشد. سیدجواد هاشمی به جبهه جنگ هم رفته است و گویا جانباز نیز می باشد. سیدجواد هاشمی یک چهره مذهبی صنعت نمایش و دنیا هنرمندان می باشد.

سید جواد هاشمی

 

سیدجواد هاشمی که ساعتی پس از حادثه فروریختن ساختمان متروپل آبادان در محل حضور داشت با بیان اینکه تلاش کرده در مقابل اطلاعات نادرستی که از سوی یک خبرنگار منتشر می‌شد واقعیت متروپل را کوتاه نشان دهد، گفت: این شأن مردم آیادان و خرمشهر نیست که پس از این سال‌ها هنوز یک سیستم درست شهری نداشته باشند.

او تاکید کرد:‌ البته با اصل ماجرا موافقم که بعضی وقت‌ها تعداد افراد غیرمرتبط و سلبریتی‌ها مانع انجام درست کار و اطلاع رسانی می‌شود. با این حال با توجه به اینکه در زلزله‌های بم، زنجان و رودبار حضور داشتم درک می‌کنم که در چه شرایطی قرار بگیرم تا خدای ناکرده باری بر دوش امدادرسان‌ها نباشم.

این بازیگر معروف فیلم‌های جنگی و دفاع مقدسی در شب‌های گذشته برای یک برنامه در سالروز آزادسازی خرمشهر به همراه علیرام نورایی به این شهر سفر کرده بود ولی پس از انتشار خبر فروریختن ساختمان متروپل آبادان که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از هموطنانمان شده، به آبادان رفت و از محل حادثه تصویر و فیلم‌هایی را در فضای مجازی منتشر کرد، در حالی که در این مواقع بر کمک به کنترل بحران توسط نیروهای متخصص تاکید می‌شود.

او در گفت وگویی با ایسنا درباره چگونگی حضورش در محل حادثه متروپل بیان کرد: قرار بود دوشنبه شب، یعنی دوم خرداد یک برنامه دیگر هم در خرمشهر داشته باشیم که برنامه بخاطر فرو ریختن ساختمان کنسل شد به همین دلیل من و علیرام (نورایی) به آبادان رفتیم تا ببینیم آیا کمکی از دستمان بر می‌آید یا خیر. مسلماً دوست داشتیم بتوانیم مردمی را که از این حادثه بسیار عصبانی بودند و حق هم داشتند، کمی آرام کنیم یا پیامی برای مردم آبادان بفرستیم که با نهایت صبوری همیشگی خود، حداقل تا زمانی که مجروحین از زیر آوار بیرون بیایند، اجازه دهند که نیروهای امدادی کار خود را بکنند و از تجمع در اطراف محل خودداری کنند.

سید جواد هاشمی

 

بازیگر فیلم‌های آخرین شناسایی، افق،پرواز در شب و سجاده آتش در حس و حالی که از حضور در آبادان و خرمشهر همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و این اتفاق تلخ و دردناک داشته و درک کرده نیز گفت: بیشترین افسوس را به خاطر گرد و خاک عجیب و غریبی می‌خورم که مردم این دیار و خوزستان تحمل می‌کنند؛ مردمی که شأن آن‌ها بسیار بالاتر از این‌هاست ولی با این وضع دچار زحمت و گرفتاری و عصبیت و ناآرامی می‌شوند. شرایط آنجا طوری است که بعضی وقت‌ها مردم باید دو بار در روز استحمام کنند و خود من پیش از آنکه به نزدیک ساختمان برسم حتی ابروها و مژه‌هایم هم پر از خاک شده بود. تحمل این شرایط بسیار سخت است. باید مردم خوزستان را درک کنیم مخصوصاً خرمشهر و آبادان. حداقل نتیجه و شأن مقاومت این مردم آن بود که توجه بیشتری به این شهرها و مردمانش شود ولی من که بیش از ۲۰ سال است برای سالروز آزادسازی خرمشهر به آنجا می‌روم می‌بینم که هنوز هیچ تغییر ساختاری در شهر ایجاد نشده است.

سید جواد هاشمی

 

هاشمی درباره اینکه با وجود دلیلی که بیان می‌کند، حضور خودش در آنجا منطقش را زیر سوال می‌برد و به نوعی آن را نقض می‌کند، توضیح داد: ما زمان بسیار کوتاهی در آنجا ماندیم که خودمان مُخل کار امدادگران نباشیم، اما یک ویدیو از خبرنگاری دیدم که اطلاعات خلاف واقع می‌داد و از آنجا که مردم، اطلاعات منتشر شده توسط سلبریتی‌ها را صادقانه‌تر و راست‌تر می‌پندارند احساس کردم شاید در همین بخش اطلاع رسانی - حتی خیلی کم ولی صادقانه - کمکی کنم. در واقع خواستم مردم بدون واسطه، خبر و وضع محل حادثه را بشنوند. با این حال درست یا نادرست هرچه که بود به نوبه خودم تلاش کردم خانواده‌ها را آرام کنم. من در آنجا با خانواده‌هایی مواجه شدم که چند ساعت بود از عزیزان خود خبر نداشتند، بچه‌هایشان تلفن‌های خود را جواب نمی‌دادند و شرایط بغرنج و بدی داشتند، اما با دیدن ما قدری آرام شدند. این کمترین کاری بود که به لحاظ روحی می‌توانستیم در آن لحظه انجام دهیم و دلیل دیگری نداشت.

سید جواد هاشمی

 

بیوگرافی سید جواد هاشمی

سید جواد هاشمی‌پور اصل (زادهٔ ۲۷ دی ۱۳۴۴) معلم، بازیگر، کارگردان، نویسنده و مجری ایرانی است که در تئاتر، سینما و تلویزیون فعالیت می‌کند. او اصالتی گیلانی دارد ولی در شهر تهران متولد شده است. فارغ التحصیل لیسانس رشته کارگردانی از دانشگاه تهران می باشد و تابحال 39 بار در فیلم و سریال شهید شده و تجربه نویسندگی و مجری گری هم دارد. 

سید جواد هاشمی پوراصل  در تاریخ ۲۷ دی ۱۳۴۴ در یکی از محله‌های تهران (نواب) متولد شد. وی هنرپیشه، کارگردان، نویسنده و مجری ایرانی است. سید جواد هاشمی  اصالتاً اهل گیلان و شهر انزلی هستند. تحصیلاتش را در رشتهٔ کارگردانی در دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران ادامه داد و در سال ۱۳۷۳ فارغ‌التحصیل شد.

سید جواد هاشمی

 

فعالیت هنری سید جواد هاشمی

به طور جدی فعالیت هنری اش را در سال 58 با بازی در نمایش حج ابراهیم، حج عاشورا کار کمال الدین نمراب شروع کرد. اولین فیلمی که در آن بازی کرد  پرواز در شب کار رسول ملاقلی پور بود. بیشتر در کاراکتر و نقش مذهبی بازی کرده و این کاراکتر برای او جا افتاده و بیشتر مخاطبان او را با اینگونه ژانر بازی می شناسند. 

در واقع شروع فعالیت او در عرصه هنر از زمان تحصیل او نشات می گیرد و وی در زمینه های سرود و آهنگ‌های انقلابی و بازی در نمایش های تاتر مدرسه همکاری می کرده است. اما بطور جدی در سال ۱۳۶۵ با بازی در فیلم سینمایی پرواز در شب ساختهٔ رسول ملاقلی پور رسماً وارد عرصهٔ سینما شد. از جمله شاخصه های نقش آفرینی او به شهادت رسیدن است وی ۲۹ بار در فیلمهایش شهید شده‌است. بیشتر در کاراکتر و نقش مذهبی بازی کرده و این کاراکتر برای او جا افتاده و بیشتر مخاطبان او را با اینگونه ژانر بازی می شناسند.

سید جواد هاشمی

 

زندگی خصوصی سید جواد هاشمی

فرزانه پور حسینی، همسر سیدجواد هاشمی است. فرزانه سادات پور حسینی متولد شهریور ماه ۱۳۴۸ و دارای مدرک دیپلم تجربی و خانه‌دار است و اصالتاً اهل کرمان است. این زوج دو فرزند به نام های محسن و فاطمه دارند. فرزند اول این زوج که محسن نام دارد در سال ۱۳۷۰ متولد شده است و فاطمه فرزند دوم سیدجواد هاشمی در سال ۱۳۷۴ به دنیا آمده است.

سیدجواد هاشمی درباره اعتقادات دینی مادرش چنین گفت:مادرم خیلی مذهبی بود، روی سردر خانه یک تابلو نوشته بود که هر که باشد با خمینی بد گمان/ حق ندارد پا نهد در این مکان … من تمامی زندگی ام را مدیون مادرم هستم، واقعا او را دوست دارم شما فکر کنید یک پسر بیشتر نداشت و آنرا به طرف جبهه هل می داد! سرافکنده بود که شهید نشدم (خنده)، البته هنوز هم امیدوار است که مادر شهید شود.

ارسال نظر