قیمت گوشت | قیمت گوشت در بازار

قیمت گوشت امروز همه را سورپرایز کرد | قیمت گوشت امروز 9 اسفند به چند رسید؟

سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران اعلام کرد براساس این نرخنامه، قیمت گوشت تازه گوسفندی داخلی و گوساله، با نرخ‌های مصوب جدید در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

قیمت گوشت امروز همه را سورپرایز کرد | قیمت گوشت امروز 9 اسفند به چند رسید؟
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

قیمت گوشت و مرغ در بازار تهران اعلام شد. قیمت گوشت به نرخ روز اعلام شد. قیمت گوشت و مرغ در حال افزایش می باشد. با توجه به افزایش قیمت گوشت، تقاضا گوشت نیز پایین آمده است. قیمت گوشت به نرخ روز 25 خرداد را در این گزارش می خوانید.

قیمت گوشت

خیالتان راحت، گوشت قیمت رسمی ندارد؛ این موضوع را می‌شود از اظهارنظر اخیر مدیرکل حقوقی سازمان تعذیرات حکومتی احساس کرد. یوزباشی در یک برنامه تلویزیونی عنوان کرد: قیمت گوشت، چه گوسفندی و چه گاوی به صورت رسمی به ما اعلام نشده است و در حال حاضر گوشت قیمت مصوبی ندارد.

وی گفت: قیمت گوشت منجمد را آن بخشی که برای تنظیم بازار بوده، وزارت جهادکشاورزی اعلام کرده که نزدیک به ۱۷۵ و ۱۸۵ هزار تومان است و توسط دولت و شهرداری نیز عرضه خواهد شد.

این اظهارات در شرایطی است که مسعود امراللهی، مدیرکل بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: عرضه گوشت گوساله داخلی در ۴ تیکه در میادین میوه‌ و تره بار و صنوف منتخب تهران آغاز شده‌ است. بر این اساس نیز قیمت قلوه‌گاه گوساله ۲۰۳ هزار تومان، سردست ۲۰۵ هزار تومان، ران ۲۵۷ هزار تومان و راسته ۲۶۴ هزار تومان است.

او ادامه داد: در تلاش هستیم در روزهای آینده گوشت گوساله داخلی را در استان‌های دیگر نیز توزیع کنیم.

مدیرکل بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی اضافه کرد: واردات گوشت نیز تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد تا در بازار ثبات ایجاد شود.

او همچنین به توزیع گوشت منجمد نیز اشاره کرد و گفت: توزیع گوشت منجمد ۱۵۰ هزار تومانی همچنان ادامه دارد. توزیع گوشت منجمد قطعه‌بندی شده نیز در فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام می‌شود که میانگین قیمت آن ۱۶۵ تا ۱۷۰ هزار تومان است. قرار است به زودی توزیع این گوشت در سایر استان‌ها نیز عملیاتی شود.

در این میان، براساس آخرین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، قیمت انواع گوشت تازه گوساله و گوسفندی داخلی در میادین میوه و تره بار اعلام شد.

به این ترتیب، سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران اعلام کرد براساس این نرخنامه، قیمت گوشت تازه گوسفندی داخلی و گوساله، با نرخ‌های مصوب جدید در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

قیمت انواع گوشت گوسفندی داخلی و گوساله به شرح زیر اعلام شده است.

۱- ران گوسفندی با استخوان هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۳۶۷۴۰۰ تومان و شرکتی ۳۹۷۱۰۰ تومان

۲- راسته گوسفندی با استخوان هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۳۱۹۰۰۰ تومان و شرکتی ۳۲۱۰۰۰ تومان

۳- سردست گوسفندی با ماهیچه هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۳۲۵۰۰۰ تومان

۴- گردن گوسفندی هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۸۵۰۰۰ تومان

۵- قلوه‌گاه گوسفندی بی استخوان هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۲۵۰۰۰ تومان و شرکتی ۲۳۵۰۰۰ تومان

۶- ران گوساله هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۵۷۰۰۰ و شرکتی ۲۹۸۰۰۰ تومان

۷- راسته گوساله بدون استخوان هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۶۴۰۰۰ تومان

۸- سردست گوساله پاک شده هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۵۵۰۰۰ تومان و شرکتی ۲۹۷۰۰۰ تومان

۹- گردن گوساله هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۵۵۰۰۰ تومان و شرکتی ۲۸۵۰۰۰ تومان

۱۰- قلوه‌گاه گوساله هرکیلوگرم؛ بسته بندی در محل ۲۰۳۰۰۰ تومان و شرکتی ۲۲۵۰۰۰ تومان

در شرایطی که نرخ تمام کالاها از دلار تاثیر می‌گیرد، گروهی بر این باورند که نرخ گوشت قرمز با توجه به عدم وابستگی به دلار، نباید تحت تاثیر نوسانات بازار ارز قرار گیرد اما رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون در این رابطه یادآور می‌شود: در ظاهر قضیه نباید تغییرات نرخ ارز، بهای گوشت را متاثر کند زیرا قبلا نهاده‌های دامداران با ارز 4200 تومانی و در حال حاضر با ارز 28800 تومانی تامین می‌شود اما در واقع، تغییرات نرخ دلار اثر غیر مستقیم روی گوشت دارد و نرخ آن را بالا می‌برد.

او اضافه می‌کند: در حالی که حمل و نقل تحت تاثیر دلار ، نرخ خود را بالا می‌برد، راننده تاکسی می‌گوید دلار گران شده باید کرایه را افزایش دهم و مغازه‌دار هم تحت تاثیر دلار است، طبیعی است دامدار هم نسبت به تغییرات نرخ دلار واکنش نشان دهد.قاسمی اشکال کار بازار گوشت را در نظام توزیع دانسته و معتقد است که توزیع گوشت دست مافیا است.تداوم روند کاهشی قیمت گوشت قرمزآن طور که ارسلان قاسمی می‌گوید، قیمت تمام شده هر کیلوگرم گوشت قرمز حدود 270 تا 280 هزار تومان است بنابراین با توجه به نرخ‌های در نظر گرفته شده برای محصولات تنظیم بازاری، دولت در حال حاضر احتمالا سوبسیدهایی را برای تامین نیازهای مردم در آستانه سال نو و ماه مبارک رمضان در نظر گرفته است تا کمکی به سفره جامعه باشد.اما عملکرد نظام توزیع، تامین گوشت قرمز را به دغدغه جامعه

تبدیل کرده است. دغدغه‌ای که مسئولان وزارت جهاد کشاورزی وعده داده‌اند با برخی تدابیر نظیر واردات بیشتر گوشت قرمز و تزریق آن به بازار، آن را مرتفع کنند. مسئولان وزارتخانه متولی تولید می‌گویند که با عرضه بیشتر گوشت، زمینه کاهش قیمت آن را فراهم می‌کنند.وعده‌ای که به گفته یکی از فروشندگان گوشت قرمز در قصابی‌های سطح شهر احتمال عملیاتی شدن آن دور از ذهن نیست زیرا نرخ این ماده پروتئینی از هفته قبل تا کنون اندکی کاهش یافته است.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب