اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

هشدار نارنجی هواشناسی به این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 19 شهریور 1402

هشدار نارنجی هواشناسی به این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 19 شهریور 1402
پایگاه خبری تحلیلی بازار بورس:

اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند.  اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد.  اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

طبق پیش بینی سازمان هواشناسی طی دو روز آینده دمای هوای نوار شمالی کشور بین ۳ تا ۶ درجه کاهش پیدا می کند.

طی دو روز آینده در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی برخی مناطق اردبیل بارش پراکنده و در استان‌های ساحلی دریای خزر رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

طی این مدت در شمال غرب، جنوب غرب دامنه های جنوبی البرز شمال شرق و شرق کشور سرعت وزش باد افزایش می یابد و در مناطق مستعد موجب خیزش گردوخاک خواهد شد.

سه شنبه بارش پراکنده در گیلان شرق، اردبیل و شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی ادامه می یابد.

همچنین وزش باد شدید و گردوخاک در شمال غرب و غرب کشور انتظار می رود. چهارشنبه و پنجشنبه در برخی نقاط استانهای آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران بارش پراکنده و وزش باد ادامه خواهد داشت.

طی دو روز آینده دما نوار شمالی کشور بین ۳ تا ۶ درجه کاهش می یابد. امروز خلیج فارس و طی دو روز آینده دریای خزر مواج است.

هشدار نارنجی هواشناسی؛ ۱۸ استان درگیر گردوخاک می‌شوند

سازمان هواشناسی در هشدار نارنجی اعلام‌کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی با تغییر توده هوا و افزایش گرادیان فشاری، وزش باد شدید و گردوخاک با سطح هشدار نارنجی ۱۸ استان را فرا می‌گیرد.

این شرایط امروز در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، اردبیل، همدان، مرکزی، کرمانشاه، قم، تهران، البز، قزوین، ایلام، خوزستان، شمال اصفهان، سمنان، خراسان شمالی و خراسان رضوی پیش بینی شده است.

وزش باد شدید سبب وقوع طوفان گردوخاک در مناطق مستعد، کاهش شدید دید و کیفیت هوا و اختلال در تردد ناوگان حمل‌و نقل و همچنین خسارت به تجهیزات می‌شود.

هواشناسی توصیه کرد افراد به ویژه سالمندان و بیماران تنفسی در زمان وزش باد و گردوخاک از رفت و آمد‌های غیر ضروری اجتناب کنند و از فعالیت‌های کوهنوردی و کویرنوردی نیز پرهیز شود.

 روز گذشته معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در حاشیه اجلاس بین‌المللی مقابله با طوفان‌های ماسه و گرد و غبار در جمع خبرنگاران رسانه‌های بین‌المللی با بیان این که ۲۲ استان ایران تحت تاثیر پدیده گرد و غبار قرار دارند، گفت: در این شرایط لازم است همکاری‌های خود را با کشور‌های همسایه در زمینه مقابله با گرد و غبار افزایش دهیم و نشست منطقه‌ای سال گذشته باعث ایجاد همگرایی خوبی بین کشور‌های منطقه شد و در اجلاس امسال هم شاهد حضور مجدد این کشور‌ها هستیم.

دیدگاه خود را ارسال کنید